Podatek od handlu utrudni przedsiębiorcom rozliczanie się

Miał obowiązywać od kwietnia i przynieść w tym roku 2 mld zł do budżetu państwa teraz słychać głosy, że podatek od handlu detalicznego zostanie wprowadzony dopiero 1 stycznia 2017 r. Nowelizacja prawa nie tylko opustoszy portfele przedsiębiorców, lecz także nałoży na nich nowe obowiązki.

Jeśli podział podatku od handlu na stawki w zależności od dnia tygodnia zostanie utrzymany, przedsiębiorcy będą musieli oddzielnie rozliczać przychód osiągnięty w dni powszednie i oddzielnie ten uzyskany w soboty, niedziele oraz dni wolne od pracy.

- Podatnik będzie zmuszony do zmodyfikowania swoich systemów rachunkowych w taki sposób, aby móc różnicować i odpowiednio opodatkowywać przychody - zaznacza w rozmowie z serwisem infoWire.pl Aleksandra Trzópek, doradca podatkowy z kancelarii Galt. A to oznacza dodatkowe koszty, nie tylko samych systemów informatycznych, lecz także te związane z ich wdrożeniem i sprawdzeniem.

Nie wiadomo jeszcze, jak zostanie rozstrzygnięta kwestia opodatkowania przychodów ze sprzedaży towarów przy jednoczesnym świadczeniu usług, które nie jest objęte podatkiem od handlu.

W jakim kształcie zostanie przyjęta ustawa o podatku od handlu, trudno powiedzieć. Stała się ona nie lada zagwozdką dla posłów. Jak się okazuje, nie tak łatwo jest stworzyć przepisy, które zmuszą do płacenia podatku największe sieci handlowe, przy czym nie zaszkodzą polskim firmom.

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 0 ~gość

Ja z początku również nie mogłem się przekonać do wymiany on line. Spróbowałem, zaliczyłem pierwszy raz bezproblemowo i teraz już nie wyobrażam sobie standardowej wymiany, bo niby po co, skoro mogę to zrobić z domu? Najlepiej wymieniać w PEWNYM KANTORZE- sprawdziłem, polecam.

! Odpowiedz
6 0 ~abc

Czy nie prościej podnieść VAT o te 2 % dla marketów, zamiast wprowadzać nowy podatek, byłyby dużo niższe koszty ściągania przez urzędy skarbowe i byłoby wygodniejsze dla płacących, a efekt podatkowy byłby ten sam

! Odpowiedz
0 12 ~umiejący_myśleć

Wnioskuję aby za błędy PiSs zapłacili ci którzy na tych niedouków głosowali!
Tak to jest gdy prawa wyborcze daje się młodocianym i zdewociałym tetrykom z Polski B i C. Co jak co, ale w tym to JKM ma rację

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne