REKLAMA

PARP wspiera rozwój franczyzy

2011-08-09 13:00
publikacja
2011-08-09 13:00
W ramach unijnego projektu „Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw” powstało 36 nowych systemów franczyzowych, z czego aż sześć w branży edukacyjnej. Na rozwój poprzez sprzedaż licencji chętnie decydowali się również przedsiębiorcy z branży gastronomicznej, usług dla klientów indywidualnych oraz artykułów dla domu i ogrodu.

Dzięki dofinansowaniu PARP firma PROFIT system przeszkoliła ponad pół tysiąca przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwijać swój biznes na zasadach franchisingu. W sumie w szkoleniach udział wzięło 346 franczyzobiorców oraz 227 kandydatów na franczyzodawców. W ramach projektu uczestnicy mogli również skorzystać z doradztwa przy tworzeniu profesjonalnych umów i podręczników franczyzowych. Łącznie powstało 36 systemów franczyzowych, z czego aż sześć w branży edukacyjnej oraz pięć w gastronomicznej, usług dla klientów indywidualnych oraz artykułów dla domu i ogrodu. Na stworzenie nowych konceptów zdecydowali się także właściciele firm z branży artykułów spożywczych i przemysłowych (4) oraz usług dla klientów biznesowych (3).„Szkolenie pomogło nam pogłębić wiedzę na temat franczyzy, a doradztwo stworzyć profesjonalny system franczyzowy Auto-Spa. To w połączeniu z dotychczasowym doświadczeniem i atrakcyjnymi warunkami przystąpienia do sieci przyniosło już pierwsze sukcesy. W ciągu dwóch miesięcy od uruchomienia franczyzy udało nam się pozyskać 5 franczyzobiorców” - mówi Sławomir Decewicz, prezes Auto-Spa, uczestnik szkolenia dla franczyzodawców.

Jak pokazują statystyki dotyczące uczestników szkoleń ponad 60 proc. stanowili mężczyźni poniżej 35 roku życia. Tylko co dwudziesty zalicza się do grupy 50+. Oznacza to, że o założeniu firmy myślą przede wszystkim młodzi przedsiębiorcy. Franczyza okazała się również znacznie popularniejsza wśród mieszkańców dużych miast, którzy stanowili ponad 80 proc. wszystkich uczestników szkoleń.

Zdaniem uczestników projektu najcenniejsze były rady i praktyczne wskazówki przekazywane przez ekspertów rynku franczyzy - zdobyta wiedza pomogła mi przede wszystkim ustalić, jakie pytania zadawać franczyzodawcy, żeby w przyszłości uniknąć sytuacji, w której jedna ze stron umowy będzie zaskoczona działaniami drugiej - mówi Joanna Cieszko, uczestniczka szkolenia dla franczyzobiorców, wraz ze wspólniczką prowadzi jeden z pierwszych w Polsce klubów fitness międzynarodowej sieci FitCurves.

Myślisz o własnej firmie?

www.MamBiznes.pl

Ten portal dostarczy Ci bezpłatnej, fachowej i kompleksowej wiedzy na temat zakładania i prowadzenia własnej firmy. 
Sukces projektu „Franczyza szansą na rozwój polskich przedsiębiorstw” zachęcił organizatorów do kontynuowania szkoleń dla osób zainteresowanych biznesem na licencji. W ramach "Akademii Franczyzy PROFIT system" przyszli dawcy licencji poznają zasady prowadzenia biznesu franczyzowego, a licencjobiorcy dowiedzą się jakimi kryteriami należy kierować się przy wyborze systemu - jesteśmy jedyną firmą na rynku, która oferuje profesjonalne szkolenia z zakresu franczyzy. Wiedza, którą przekazujemy to wynik ponad dziesięciu lat doświadczenia, które zaowocowało współpracą z ponad 600 firmami rozwijającymi sieci franczyzowe lub partnerskie - mówi Michał Wiśniewski, wykładowca Akademii Franczyzy, dyrektor działu prawnego PROFIT system.

Akademia Franczyzy PROFIT system obejmuje trzy rodzaje szkoleń: kursy dla kandydatów na franczyzobiorców, franczyzodawców oraz szkolenia indywidualne. Szczegółowe informacje dostępne są na Franczyza.eu.


/PROFIT system

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki