REKLAMA

Informatyka najpopularniejszym kierunkiem na AGH

2019-07-17 15:25
publikacja
2019-07-17 15:25

Informatyka cieszyła się największym zainteresowaniem tegorocznych kandydatów na studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie - na kierunek ten zarejestrowało się 1561 kandydatów.

fot. / / Pexels
Zakończył się pierwszy cykl rekrutacji na studia I stopnia w AGH. Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę dziennikarzom przez uczelnię, ciesząca się największym zainteresowaniem informatyka (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji oraz Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej) uzyskała też najwyższy próg punktowy – 980 pkt.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce, to najbardziej oblegane było cyberbezpieczeństwo (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji) - 12,1 podań/miejsce; następnie informatyka stosowana (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) – 7,8 podań/miejsce; inżynieria i analiza danych (Wydział Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska) - 7,3 podań/miejsce; nowoczesne technologie w kryminalistyce (Wydział Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji, Humanistyczny oraz Inżynierii Materiałowej i Ceramiki) - 6,6 podań/miejsce.

AGH dla studentów I stopnia przygotowała w tym roku 7245 miejsc: 6065 na studiach stacjonarnych i 1180 na studiach niestacjonarnych.

W tym roku kandydaci na studia w AGH mogą wybierać spośród 63 kierunków na 16 wydziałach. Oferta uczelni poszerzyła się o siedem nowości: m.in. cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie w kryminalistyce.

Rekrutacja na studia w AGH prowadzona jest w cyklach tygodniowych. Elektroniczna rejestracja kandydatów na studia stacjonarne potrwa do 11 września lub do wyczerpania miejsc na danym kierunku. Zaletą rekrutacji cyklicznej jest fakt, iż kandydaci już w ciągu tygodnia będą wiedzieć czy zostali zakwalifikowani na zadeklarowane kierunki, a następnie będą mogli dokonać wpisu na wybrane studia. Kandydaci mogą wybrać maksymalnie pięć kierunków studiów z tego samego lub z różnych wydziałów. (PAP)

bko/ ekr/

Źródło:PAP
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
zenonn
Coś mało chętnych- 12,1 podań/miejsce

https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Aktualnosci/Poznalismy-wyniki-I-tury-rekrutacji-w-Warszawie
Najpopularniejszymi kierunkami tegorocznej rekrutacji były: matematyka i analiza danych (42,10 aplikacji na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo (30,68). Oba kierunki to nowości w ofercie
Coś mało chętnych- 12,1 podań/miejsce

https://www.pw.edu.pl/Kandydaci/Aktualnosci/Poznalismy-wyniki-I-tury-rekrutacji-w-Warszawie
Najpopularniejszymi kierunkami tegorocznej rekrutacji były: matematyka i analiza danych (42,10 aplikacji na jedno miejsce) oraz cyberbezpieczeństwo (30,68). Oba kierunki to nowości w ofercie Politechniki Warszawskiej.

Powiązane: Studia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki