REKLAMA

Mo-Bruk chce eksportować paliwo alternatywne na Ukrainę

2020-10-19 08:28
publikacja
2020-10-19 08:28
Mo-Bruk chce eksportować paliwo alternatywne na Ukrainę
Mo-Bruk chce eksportować paliwo alternatywne na Ukrainę
fot. Phongphan / / Shutterstock

Mo-Bruk ubiega się o zgodę ukraińskiego Ministerstwa Ekologii i Zasobów Naturalnych na eksport paliwa alternatywnego na Ukrainę - podała spółka w komunikacie prasowym. Szacowany przez spółkę potencjał współpracy z partnerami ukraińskimi to 10 tys. ton surowca w skali roku, a w kolejnych latach wolumen ten może wzrosnąć do 30 tys. ton w skali roku.

Spółka ma już zgodę na transgraniczne przemieszczanie odpadów od polskiego urzędu, tj. Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

"W ostatnich latach czerpaliśmy przede wszystkim z potencjału rynku krajowego. Konsekwentnie jednak pracujemy nad poprawą potencjału w oparciu o współpracę z partnerami zagranicznymi. Oprócz Ukrainy, odbieramy sygnały m.in. od krajów ze wschodniej części Unii Europejskiej, które są gotowe przyjmować paliwo wytworzone w naszych zakładach" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, wiceprezes Wiktor Mokrzycki.

Dodatkowo, Mo-Bruk wśród potencjalnych partnerów eksportowych bierze pod uwagę także Niemcy, a spółka poczyniła już kroki formalne w celu realizacji transportu surowca za zachodnią granicę.

"Łączny potencjał eksportowy w zakresie paliwa alternatywnego oraz innych odpadów wykorzystywanych w formie paliw Mo-Bruk szacuje na 48 tys. ton w skali roku" - napisano.

Spółka - w ramach polityki dywersyfikacji biznesu - nie wyklucza w przyszłości akwizycji, szczególnie na północy Polski i jest zainteresowana zakładami działającymi w obszarze stabilizacji odpadów nieorganicznych oraz spalarniami odpadów niebezpiecznych i medycznych. Nie wyklucza także przejęć w nowych dla siebie segmentach.

Ewentualne akwizycje mają być finansowane z bieżących przepływów pieniężnych lub z wykorzystaniem długu bankowego.

Opublikowane przez Mo-Bruk w poniedziałek wyniki po trzech kwartałach 2020 r. są zgodne z wcześniejszym szacunkami. Mo-Bruk w pierwszych dziewięciu miesiącach bieżącego roku wypracował 122,6 mln zł przychodów ze sprzedaży, 69,8 mln zł EBITDA oraz 52,9 mln zł zysku netto. Oznacza to wzrost rok do roku odpowiednio o 41 proc., 102,3 proc. oraz 122,2 proc. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (1)

dodaj komentarz
itso_cyca_cytater
Pecunia non olet a po polsku Penunia nie omlet :)

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki