REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Mieszkańcy separatystycznych republik w Donbasie masowo wyjeżdżają

2021-12-02 10:09
publikacja
2021-12-02 10:09
Mieszkańcy separatystycznych republik w Donbasie masowo wyjeżdżają
Mieszkańcy separatystycznych republik w Donbasie masowo wyjeżdżają
fot. Wostok Press / MAXXPPP / / FORUM

Mieszkańcy samozwańczych republik w Donbasie na wschodzie Ukrainy masowo wyjeżdżają w obawie przed eskalacją konfliktu i w związku z problemami finansowymi - podają w czwartek ukraińskie media, powołując się na jedną z organizacji pozarządowych.

Z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej i Ługańskiej Republiki Ludowej "masowo wyjeżdżają miejscowi mieszkańcy, bojąc się wznowienia działań bojowych" - napisała w czwartek w mediach społecznościowych organizacja Wschodnia Grupa Obrony Praw Człowieka.

Poinformowano, że "w okresie zaostrzenia sytuacji (związanym z) możliwym wznowieniem działań bojowych i rosyjskiej agresji" jej pracownicy kontaktowali się z mieszkańcami samozwańczych republik i gromadzili informacje.

Podkreślono, że ludzie wyjeżdżają przede wszystkim do Rosji; wielu migrantów zarobkowych pracuje w tym kraju i obecnie stara się zabrać ze sobą swoje rodziny w obawie przed eskalacją sytuacji bezpieczeństwa.

Jak dodano, chodzi przede wszystkim o mieszkańców miejscowości w pobliżu linii rozgraniczenia, czyli pasa oddzielającego samozwańcze republiki od terytorium kontrolowanego przez rząd w Kijowie.

Wśród przyczyn wyjazdów wymieniono też trudną sytuację finansową - opóźnienia w wypłatach wynagrodzenia.

W kontekście wyjazdów mieszkańców separatystycznych republik zwrócono też uwagę na działający w Rosji program "Rodacy", który ma na celu zaludnianie odległych regionów Rosji, takich jak np. Magadan.

Z Kijowa Natalia Dziurdzińska (PAP)

ndz/ ap/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (8)

dodaj komentarz
1as
Niepotrzebnie wyjeżdżają, za chwilę to znów będzie Rosja.
Oby się to zatrzymało jak najdalej od naszych granic.
darius19
moze zdola sie jakos ta bandycka Rosje - powstrzymac. Mam nadzieje.
darius19
"ajwaj_" adwokat wzorcowych demogracji wschodnich Bialorusi i Rosji uzasadni bandyckie poczynania zamordystow Lukaszeni,Putina,KimDzongUna..... Przy okazji opluje Ukraine i zachod + opozycje demokratyczna.
ajwaj_
""podają w czwartek ukraińskie media"" > wiarygodnosc to skrzyzowanie Radia Erewan z TV-PISia

Wyjechalo ca 5 mln Ukrainców do Rosji, w tym na zawsze nie z Donbasu, a z UKR. Wykrwawianie UKR z mlodych, zdolnych wyksztalconych trwa. Stolica nedzy w Europie ma rosnaca liczbe ludzi starszych. Kierunek
""podają w czwartek ukraińskie media"" > wiarygodnosc to skrzyzowanie Radia Erewan z TV-PISia

Wyjechalo ca 5 mln Ukrainców do Rosji, w tym na zawsze nie z Donbasu, a z UKR. Wykrwawianie UKR z mlodych, zdolnych wyksztalconych trwa. Stolica nedzy w Europie ma rosnaca liczbe ludzi starszych. Kierunek zachodni ca 4 mln jest znany, PISia-PL, Europa, swiat. Przez to nie ma w UKR spisu powszechnego > wielkie niedobory

W Donbasie gotowych, wnioskowanych nowych obywateli z paszportem Rosji dobija do 1 mln. Nie po to zeby uciekac, a zeby Donbas bronic
tysiak35
Gadać to każdy potrafi i za to nie lubię komuchów bo tylko gadają lud jest taki głupi że szkoda słów
pozhoga odpowiada tysiak35
Ja bym bardzo chciał, żeby komuchy tylko gadały. BARDZO...
drabio
Taaak putin zaludnia Donbas... Chyba Czeczenami :).

Powiązane: Konflikt na linii Ukraina-Rosja

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki