REKLAMA

KNF zatwierdziła prospekt PolTreg

2021-10-14 07:54, akt.2021-10-14 08:19
publikacja
2021-10-14 07:54
aktualizacja
2021-10-14 08:19
KNF zatwierdziła prospekt PolTreg
KNF zatwierdziła prospekt PolTreg
fot. Krystian Maj / / FORUM

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt biotechnologicznej spółki PolTreg sporządzony w związku z ofertą publiczną oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym - podała Komisja w komunikacie.

Jak podano, prospekt został sporządzony w związku z ofertą publiczną akcji serii A1, D, E, F i M oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A1, B, C, D, E, F, G, H, I, M oraz praw do akcji serii M.

PolTreg złożył do KNF prospekt w związku z planowaną ofertą publiczną akcji pod koniec czerwca.

PolTreg oczekuje wpływów z emisji na poziomie do 120 mln zł netto 

Biotechnologiczna spółka PolTreg oczekuje, że wpływy z emisji akcji serii M wyniosą do 120 mln zł netto, przy założeniu uplasowania wszystkich oferowanych akcji - podała spółka w prospekcie emisyjnym sporządzonym w związku z IPO.

Jak podano, środki z emisji PolTreg zamierza przeznaczyć na: ukończenie inwestycji w laboratorium badawczo-rozwojowe i produkcyjne (5 mln zł), finansowanie kosztów operacyjnych i kapitału obrotowego (do 6 mln zł), fazę II/III badań klinicznych terapii cukrzycy typu 1 u dzieci (60 mln zł), fazę I/II badań klinicznych terapii cukrzycy typu 1 u dzieci w fazie przedobjawowej (25 mln zł, fazę I/IIa badań klinicznych terapii stwardnienia rozsianego intratekalnie w postaci pierwotnie postępującej (7 mln zł), fazę I/IIa badań klinicznych terapii stwardnienia rozsianego intratekalnie w postaci rzutowo remisyjnej (12 mln zł), rozwój Treg 2.0 (5 mln zł).

Na podstawie prospektu spółka oferuje w drodze subskrypcji otwartej nie więcej niż 1.332.414 akcji serii M.

Jednocześnie przedmiotem oferty jest nie więcej niż 335.407 istniejących akcji spółki, w tym: nie więcej niż 149.040 akcji serii E jest oferowanych przez Paan Capital GP sp. z o.o. III ASI sp.k., nie więcej niż 132.718 akcji serii D jest oferowanych przez Venture FIZ, nie więcej niż 17.399 akcji serii F jest oferowanych przez Innoventure ASI sp. z o.o., nie więcej niż 28.000 akcji serii F jest oferowanych przez Natalię Marek-Trzonkowską, nie więcej niż 8.250 akcji serii A1 jest oferowanych przez Małgorzatę Myśliwiec.

Maksymalna cena akcji oferowanych na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych zostanie ustalona i podana do publicznej wiadomości w formie publikacji suplementu do prospektu. Ostateczna cena akcji zostanie ustalona w drodze budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych.

"Na datę prospektu oczekuje się, że inwestorzy indywidualni będą uprawnieni do nabycia lub objęcia około 10-20 proc. łącznej liczby akcji oferowanych. Inwestorom indywidualnym będą przydzielane wyłącznie nowe akcje" - podano.

KNF zatwierdziła prospekt 13 października 2021 r. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki