REKLAMA

Grupa R22 miała w I kw. 6,9 mln zł zysku netto j.d., więcej rdr o 77 proc.

2021-05-25 20:06
publikacja
2021-05-25 20:06
Grupa R22 miała w I kw. 6,9 mln zł zysku netto j.d., więcej rdr o 77 proc.
Grupa R22 miała w I kw. 6,9 mln zł zysku netto j.d., więcej rdr o 77 proc.
fot. Marek Wiśniewski / / Puls Biznesu

Grupa R22 odnotowała w I kw. 2021 roku 6,9 mln zł zysku netto jednostki dominującej, co oznacza wzrost rdr o 77 proc. - podała spółka w raporcie kwartalnym. Skorygowana EBITDA grupy wzrosła w tym czasie o 27 proc. do 17,7 mln zł, a przychody zwiększyły się o 36 proc. do 67,3 mln zł.

Spółka podała, że wzrost zysku netto jest efektem wzrostu organicznego, obniżenia kosztów finansowania, ulgi podatkowej IPBOX i akwizycji ProfiSMS.

"Chcemy kontynuować dynamiczny rozwój biznesu Grupy, dlatego dalej będziemy skupiać się na dwóch motorach naszego wzrostu – akwizycjach oraz wzroście organicznym. Pracujemy nad optymalizacją i rozwojem oferty produktowej, a dzięki udanemu IPO Vercom mamy zabezpieczone finansowanie na rozwój poprzez przejęcia w segmencie CPaaS. Dzięki nim chcemy kontynuować dotychczasowe tempo wzrostu grupy w kolejnych kwartałach" - poinformował w liście do akcjonariuszy prezes Jakub Dwernicki.

W wyniku emisji akcji Vercomu spółka R22 pozyskała około 170 mln zł wypływów netto. Środki te, wraz z finansowaniem dłużnym, zostaną przeznaczone na akwizycje w segmencie CPaaS. Łącznie grupa może wydać na ten cel około 250 mln zł.

"Grupa aktywnie poszukuje i prowadzi rozmowy z kolejnymi potencjalnymi celami akwizycji działającymi na europejskich rynkach w obszarze hostingu oraz komunikacji SMS/e-mail" - napisano w raporcie.

"Poza poszukiwaniem akwizycji w obszarach obecnej działalności Grupy, R22 prowadzi również rozmowy dotyczące inwestycji oraz akwizycji dotyczące spółek posiadających produkty, które są komplementarne do portfolio Grupy w zakresie cyfryzacji i automatyzacji procesów biznesowych" - dodano. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Zyskaj nawet 250 zł z Kontem 360°

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki