Google ma nowe logo

Google przedstawił we wtorek swoje nowe logo. Zmiana w logotypie - szósta i jak dotąd najbardziej widoczna w blisko 17-letniej historii koncernu z Mountain View - została wprowadzona z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych.

(fot. Handout / EastNews)
Logotyp, widoczny np. na głównej stronie wyszukiwarki, powstał z wykorzystaniem tych samych kolorów co wcześniej - niebieskiego, czerwonego, żółtego i zielonego, ale w delikatnie innych odcieniach. Zmieniła się za to czcionka - specjalnie powstała w tym celu "Product Sans" o uproszczonym kroju, z "e" delikatnie odchylonym od poziomu, co ma symbolizować niekonwencjonalne myślenie w koncernie.

Zmieniła się także skrócona wersja logotypu, używana np. do oznaczenia aplikacji Google'a. Dotychczasowe białe "g" na niebieskim tle zostało zastąpione przez "G" łączące wszystkie cztery kolory kojarzone z firmą.

To największa zmiana w logo Google'a od 1999 r., gdy firma postanowiła zrezygnować z wykrzyknika na końcu nazwy. Jak wyjaśnił koncern, odświeżony logotyp będzie bardziej czytelny na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony czy inteligentne zegarki.

Nowy wygląd to początek większych zmian w internetowym gigancie z Mountain View. Na początku sierpnia Google ogłosił, że koncern, którego działalność w ostatnich latach wyszła daleko poza wyszukiwanie treści w sieci i rozgałęziła się na różne projekty, wejdzie w skład nowego holdingu o nazwie Alphabet. Oczekuje się, że zacznie on fukncjonować za kilka miesięcy.(PAP)

akl/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~abc

Rozwodzicie się nad logiem googla, a tymczasem najciekawszy jest ostatni akapit - konsorcjum Alphabet. Ciekawe jakimi rzeczami będzie się zajmować i kto je będzie kontrolował.

! Odpowiedz
0 0 ~ProFiuturis

Przecież wiadomo co to ten Alphabet, czym się będzie zajmowałi i kto jest jego włascicielem.
Uzyj.... Google a się dowiesz.

! Odpowiedz
0 0 ~mik

Aż się zaczynam zastanawiać co zmieniali wcześniej skoro jest to najbardziej widoczna zmiana w 17- letniej historii koncernu, bo już dużo mniej widocznej zmiany nie potrafię sobie wyobrazić :)

! Odpowiedz
0 0 ~dtr

To sobie kolega obejrzy i przestanie się zastanawiać :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Google_logo

! Odpowiedz
0 0 ~płatnyPOtwór

Szok! To już koniec, "g" się otworzyło od dołu. Czyżby oznaka braku siły na nowe wyzwania w koncernie z Moutain View ?

! Odpowiedz
1 10 ~PISda

Chylę czoła przed pomysłem z "e" delikatnie odchylonym od poziomu, co ma symbolizować niekonwencjonalne myślenie w koncernie.

Po prostu jak zobaczyłem to "odchylone e" to natychmiat sobie pomyślałem: oho, w Google myśli się niekonwencjonalnie. Dodąd logo google było mi obojętne ale teraz przez to "e" kupię każdy ich produkt. Strasznie mnie jara ta odchylona literka.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Amen

To "e" było odchylone od 1999 roku.

! Odpowiedz
0 0 ~dtr

W pełni się zgadzam, "odchylone e" rządzi :) Głupsze tłumaczenie słyszałem chyba tylko przy zmianie logo mBanku.

! Odpowiedz
0 5 ~jester

Śmiejemy się z tego, ale pomyślcie jak się śmieje ten co za to nowe logo zainkasował $$$. I Komu do śmiechu? ha

! Odpowiedz
1 5 ~lolo

Z niego się nie śmieję, tylko z tego co jemu zapłacił.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.