REKLAMA

Enea dywersyfikuje dostawy biomasy

2022-05-25 13:58
publikacja
2022-05-25 13:58

Enea dywersyfikuje dostawy biomasy w związku z zakłóceniami dostaw ze Wschodu - poinformowali przedstawiciele grupy Enea.

Enea dywersyfikuje dostawy biomasy
Enea dywersyfikuje dostawy biomasy
/ Enea

"Dywersyfikujemy dostawy. Dostawy biomasy ze Wschodu są zakłócone. Kontraktujemy tzw. PKS (Palm Kernel Shell - przyp. PAP Biznes). (…) Nie mamy problemów, które by powodowały w najbliższej perspektywie przerwy, komplikacje w pracy bloku zielonego” – powiedział wiceprezes Enei Lech Żak.

Wiceprezes Rafał Mucha poinformował, że trudno znaleźć jest biomasę w kontraktach średnioterminowych na polskim rynku, a to się przekłada na cenę.

"Poszukujemy rozwiązań za granicą, wspomagamy się importem biomasy” – powiedział wiceprezes.

Jak poinformował Mucha, w 2021 roku zużycie biomasy w grupie wyniosło ok. 2 mln ton.

Enea podała w raporcie kwartalnym, że identyfikuje ograniczenia w dostawach biomasy w postaci peletu z łuski słonecznika z Ukrainy. Jak podano, dostawcy informują o brakach w realizacji załadunków biomasy po stronie ukraińskiej i malejących stanach magazynowych biomasy po stronie polskiej. Identyfikuje się też ograniczenia w dostawach biomasy drzewnej z kierunku białoruskiego. Spółka poinformowała, że na potrzeby produkcji energii elektrycznej bloków nr 2-7 w Elektrowni Połaniec oraz produkcji ciepła w jednostkach Enea Ciepło istnieje możliwość zastąpienia biomasy węglem. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Tanie konto firmowe bez ograniczeń czasowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki