REKLAMA

Cubus ze stratą prawie 20 mln zł zamyka sklepy w Polsce

2019-09-18 09:50
publikacja
2019-09-18 09:50

Cubus znika z Polski. W 2018 roku spółka zanotowała spadek przychodów o 32% i stratę w wysokości prawie 20 mln zł. 

fot. Arkady Wrocławskie / / Arkady Wrocławskie


Sklepy odzieżowe Cubus znikną z Polski. Skandynawskie przedsiębiorstwo oficjalnie wycofuje się z polskiego rynku. Firma wśród przyczyn zamknięcia sieci sklepów podaje spadek przychodów, rosnącą stratę, rozwój sprzedaży internetowej u konkurencji oraz zakaz handlu w niedziele. 

W 2018 roku przychody firmy wynosiły 52 mln zł. To spadek o 32% w porównaniu z przychodami z 2017 roku. Strata spółki w 2018 roku wyniosła 19,6 mln zł. W odniesieniu do poprzedniego roku to wzrost o 500 tys. zł.

Po 17 latach działalności Cubus zamyka 17 sklepów w Polsce. 3 września 2019 roku Sąd Rejonowy w Warszawie na wniosek spółki ogłosił jej upadłość. Cubus jest częścią grupy Varner, posiadającej sklepy odzieżowe w 8 krajach na świecie. Do grupy Varner należą takie sklepy jak Wearhouse, Urban Store czy Levi's. 

Cubus jest kolejną marką, która w ostatnim czasie znika z polskiego rynku. Kilka miesięcy wcześniej sklepy odzieżowe New Look zakończyły działalność na terenie naszego kraju. Dla łowców promocji to doskonały moment na tańsze jesienne zakupy.

DF

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (16)

dodaj komentarz
eagleeye
@okazjonalny racja zamotałem się jak rybka w sieci rybackiej. Wpis proszę uznać za niebyly
eagleeye
Ciekawe czy podkreślone w artykule jako powód zamknięte sklepy w niedzielę jako powód wyjscia sieci z Polski jest bez problemu siec tych sklepów otwarta w niedzielę w Skandynawi

@jery80 napisał w sumie to samo co ja myślę
okazjonalny
Przeczytaj co napisałeś. Wytrzeźwiej i napisz jeszcze raz o co Tobie chodzi.
jes
A na końcu zostanie tylko pisowski Społem.
skaurus
Pierwszy raz słyszę o takiej sieci.
aniary
Takie sklepy najlepiej zarabiały w niedzielę, nie dziwię się że tak to się kończy, jeśli nasze władze zabraniają handlu w najbardziej dochodowy dzień.
no_comment
W części sieciówek mam problem z odróżnieniem czy jestem na dziale męskim czy damskim. Do tego dochodzi marna jakość tych jednosezonowych szmatek w połączeniu z całkiem sporą ceną. Dodając fakt, że odzież coraz częściej kupuje się w sieci to nie dziwię się, że to pada.
bt5
Kolejne sieciówki będą zwijać żagle z Polski . Polak za sukces życiowy uważa założenie sobie i rodzinie pętli kredytowej na 30 lat . A po założeniu tej pętli musi oszczedzać dosłownie na wszystkim. Zauważam taką zalezność że im więcej kredytów hioptecznych zostało sprzedanych na polskim rynku , to tym więcej jest zamykanych sklepów Kolejne sieciówki będą zwijać żagle z Polski . Polak za sukces życiowy uważa założenie sobie i rodzinie pętli kredytowej na 30 lat . A po założeniu tej pętli musi oszczedzać dosłownie na wszystkim. Zauważam taką zalezność że im więcej kredytów hioptecznych zostało sprzedanych na polskim rynku , to tym więcej jest zamykanych sklepów i lokali na starówce i w galeriach. Ostatnio to wręcz pomór sklepów. A potem przyjdzie głebszy kryzys i , wzrost stóp procentowych i nawet te mieszkanka z terminem spłaty za 30 lat okażą się tylko złudzeniem .

Powiązane: Zakupy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki