REKLAMA

CEGC pozyska od inwestora 30 mln zł na ośrodek pełnego sekwencjonowania genomu ludzkiego

2016-11-30 11:22
publikacja
2016-11-30 11:22

Central Europe Genomics Center, spółka pośrednio zależna od Inno-Gene, ma umowę inwestycyjną z Rubicon Partners Corporate Finance, na podstawie której inwestor zapewni firmie 30 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na inwestycję w środkowoeuropejski ośrodek pełnego sekwencjonowania genomu ludzkiego.

Inwestycja ma być realizowana w latach 2016-2017, jako jedno z zadań w ramach szerszego przedsięwzięcia, jakim jest budowa centrum badań innowacyjnych w zakresie prewencji chorób cywilizacyjnych i medycyny indywidualizowanej.

"W myśl podpisanej umowy inwestor zobowiązał się zabezpieczyć na rzecz spółki CEGC finansowanie w wysokości 30 mln zł. Szczegółowe warunki inwestycji zostaną określone w terminie do 31 stycznia 2017 r." - napisano w komunikacie.

Pozostała część środków na realizację projektu, czyli 30 mln zł, pochodzi z dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

"Pozyskanie inwestora umożliwia spółce CEGC realizację projektu zgodnie z przyjętym harmonogramem" - poinformowało Inno-Gene.

Inno-Gene poinformowało, że inwestycja w spółkę CEGC jest długofalowa i wiąże się z przyjętą strategią rozwoju, opierającą się na wejściu w nowy, dynamicznie rozwijający się segment rynku.

Inno-Gene posiada obecnie 26,5 proc. udziałów w spółce CEGC. (PAP)

morb/ jtt/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki