Bałtyk przeżył oblężenie

2016-10-01 02:26
publikacja
2016-10-01 02:26

Strach przed terroryzmem sprawił, że w tym roku turyści chętniej wybierali wypoczynek nad polskim morzem. Hotelarze podsumowują zyski - pisze "Gazeta Wyborcza".

/ fot. Bartlomiej Kudowicz / FORUM

Boom nad polskim morzem to w dużej mierze efekt zagrożenia zamachami terrorystycznymi w popularnych kurortach zagranicznych.

"To zadziałało na turystów krajowych, którzy w większości wybrali wypoczynek w Polsce, głównie w pasie nadmorskim" - mówi Krystyna Hartenberger-Pater, dyrektor Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. W 2015 roku województwo pomorskie odwiedziło około 8,5 mln turystów z kraju i zagranicy. W tym roku odwiedzi je 9 mln turystów.

Z najnowszych danych GUS wynika, że w czerwcu i lipcu liczba turystów w obiektach noclegowych liczących powyżej dziesięciu miejsc wzrosła o 600 tys., a liczba udzielonych noclegów - o 2 mln w porównaniu z rokiem wcześniejszym.

Dobry sezon potwierdzają dane Gdańskiej Organizacji Turystycznej i Pomorskiego Instytutu Naukowego im. prof. Brunona Synaka: od czerwca do sierpnia Gdańsk odwiedziło o ok. 15 proc. więcej osób niż rok wcześniej. Większy ruch odnotowano też m.in. na sopockim molo. Liczba odwiedzających przekroczyła milion - to najlepszy wynik od 25 lat. (PAP)

sp/

Źródło:PAP
Tematy
 Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Poznaj bogatą ofertę samochodów używanych Audi. Wybierz najlepszy dla siebie!

Advertisement

Komentarze (38)

dodaj komentarz
~observer
Super Pan Morawiecki już przewidział nowe plany i przygotował to dopiero po wprowadzeniu jego rozwiązań będzie się działo, nawet orkiestra nie będzie musiała grać na sprzęt dla szpitali no i będzie więcej lekarzy oraz pielęgniarek i to zadowolonych, kolejek nie będzie jak i zapisów. We Władku wybudują piętrową Super Pan Morawiecki już przewidział nowe plany i przygotował to dopiero po wprowadzeniu jego rozwiązań będzie się działo, nawet orkiestra nie będzie musiała grać na sprzęt dla szpitali no i będzie więcej lekarzy oraz pielęgniarek i to zadowolonych, kolejek nie będzie jak i zapisów. We Władku wybudują piętrową plaże oraz podgrzeją morze to wszystko i nie wszystko bo już teraz jest tam masakra, poszerzonymi autostradami będzie szybki dojazd. Oj pomyłka nic z tego, wszystko podrożeje bo równowaga być musi.
~klmb
Szanowny Bankierze.pl
Bardzo proszę gw nie cytować, bo obniża to wiarygodność artykułu.

~adr
Więcej szkód robią ruskie trolle, takie jak powyższy.
~aa
Właśnie, 500tki będą w Polsce na orczykach, a my w Alpach rewelacyjnie przygotowanych i dbających o klientow
~aa
Dobrze, będzie taniej w Alpach
~Robol
Właśnie próbowałem zarezerwować tydzień w Lutym w Zakopanem w mym ulubionym hotelu. Koszt to 330zł za nockę w najtańszym pokoju. Mieisc brak. I to w lutym za 4 miesiące. A podobno w Polsce bieda.
~plebs
cudze chwalicie swego nie znacie. co na to gwiazdeczka Młynarska?
~PISDUŚ
PIĘĆ SET PLUS DZIAŁA !!!!!
~Bartek
Dk Gdanska takie tłumy a w centralnej czesci miasta trwa budowa jakichs estakad i drog. Trwa to duze slowo bo to chyba musi byc od dawna tak rozkopane....

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki