Amerykanie pracują średnio godzinę dłużej niż Europejczycy

Przeciętny Europejczyk pracuje o 258 godzin rocznie mniej niż statystyczny Amerykanin - wynika z badań ekonomistów. Ci drudzy rzadziej korzystają z wolnego, później odchodzą na emeryturę oraz są bardziej oddani pracy. 

(YAY Foto)

Europejczycy pracują godzinę mniej dziennie niż Amerykanie - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych przez ekonomistów z Arizona State University, Uniwersytetu McMaster oraz Uniwersytetu Johanna Wolfganga Goethego we Frankfurcie. Ponadto, jak wynika z analiz, Amerykanie są bardziej oddanymi pracownikami i wykonują swoją pracę przez większą liczbę godzin niż inni mieszkańcy poszczególnych państw. 

Europejczycy są także o 19 proc. mniej wydajni od obywateli Stanów Zjednoczonych oraz szybciej decydują się odejść na emeryturę. Jedynie Szwedzi swoją pracą przypominają Amerykanów. Najmniej podobni do nich są za to Włosi, którzy przepracowują o 29 proc. mniej niż zatrudnieni w Stanach Zjednoczonych. 

Przyczyny takich różnic dopatruje się w możliwościach finansowych, jakie dają poszczególne państwa. Okazuje się, że Amerykanom po prostu opłaca się pracować w jednej firmie i w obrębie niej awansować. Kolejnym powodem może być wysokość podatków - obywatele Stanów Zjednoczonych płacą niższe podatki niż Europejczycy, dlatego też zarabiają więcej - komentował Lee Ohanian, ekonomista z Uniwersytetu Kalifornijskiego. 

Weronika Szkwarek

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 3 ~Franek

Mondry pracuje i się bawi głupi pracuje dłużej i się chwali ,jak ktoś nie daje rady to musi pracować dłużej ,widać jaka jest inteligencja w usramowie

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
3 5 ~Autor_Wyślij_Anuluj

A oni jakieś płatne urlopy to mają? Czy jak idziesz na urlop to nie zarabasz?
A jakąś opieke to mają? czy tylko ocare? i jak mało płacisz to w pakiecie tylko internista?
Oby nigdy tak u nas nie było bo idą dokładnie w tę stronę!

! Odpowiedz
1 1 ~Marta

Bardzo dobre spostrzezenia. Poza tym znamy te ich prace, wydajnosc to kompletna lipa, siedzenie i dlubanie dlugopisem w zebah to norma. Niewolnicy nizszego szczebla na pewno probuja nadrobic godzinowka, to prawda.

! Odpowiedz
3 6 ~Alex

Zycie w US jest tak drogie,ze Amerykanie musza pracować jak niewolnicy. Wiem,bo bylem.

! Odpowiedz
0 0 ~szefuf

No swoje kosztuje... Jeśli ktoś płacze, że mieszkanie w Wawie spłaca 25 lat to niech się pocieszy, że w San Francisco nie spłaciłby nigdy (ceny dochodzące do 15k USD/m2)

! Odpowiedz
1 8 ~dobrobyt_USrańców

50 mln obywateli na kartkach żywnościowych

! Odpowiedz
0 7 ~silvio_gesell

Surowe dane są tu:

http://greece.greekreporter.com/files/oosa-ores-leitourgias.png

Polacy pracują więcej niż Amerykanie, i to nie licząc szarej strefy.

! Odpowiedz
1 0 ~Eskimos

Zapomniałeś napisać o twoich pomysłach na podatki. Chodzi o te za zajęcie miejsca na ziemi.

! Odpowiedz
1 5 ~cv

Polacy okłamani w umowie CETA
http://fakty.interia.pl/raporty/raport-ceta/tylko-w-interii/news-komisja-europejska-przyznaje-sie-do-bledu-w-tlumaczeniu-ceta,nId,2293112

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne