9. Pomniki ku czci Armii Czerwonej

główny analityk Bankier.pl

W Polsce nadal istnieją setki, jeśli nie tysiące, pomników ku czci czerwonoarmistów i ich dowódców. W wielu miastach patronami ulic i placów lub „honorowymi obywatelami” pozostają komunistyczni zbrodniarze i sowieccy agenci.

 pomnik Chwały Armii Czerwonej
Źródło: Nowy Sącz, pomnik Chwały Armii Czerwonej przy al. Wolności w Nowym Sączu; PAP Jacek Bednarczyk

Pomniki wdzięczności dla Armii Czerwonej odpowiedzialnej za okupację Polski, wywózki do łagrów, gwałty, morderstwa i grabieże są nie tylko przejawem poniżenia Polaków, ale też pogwałceniem Konstytucji RP, której art. 13 zakazuje propagowania zbrodniczej ideologii, jaką jest komunizm.

Utrzymywanie upokarzających symboli sowieckiej dominacji odbywa się za publiczne pieniądze, czyli na koszt nas wszystkich. Ponadto fakt, że najwyższym budynkiem (biorąc pod uwagę wysokość całkowitą) w kraju nadal jest pałac „ufundowany” Warszawie przez Józefa Stalina, nie najlepiej świadczy o współczesnej Polsce.

10. Dzień kobiet, 1. maja, 8. maja

8. Karta nauczyciela

Krzysztof Kolany

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~--88--

... najpierw nas najechali a potem o swobodzili to za co dziękować? W podziękowaniu zostawili sobie wschód. Lepiej przeznaczyć pieniądze na co innego

! Odpowiedz
0 0 ~jorgenn

Po co tak demonizujecie Rosję to normalni ludzie tak jak w Polszy !

! Odpowiedz
0 0 ~Neo

Super, bravo, wreszcie świetny artykuł! Brawo Bankier! Brawo Kolany!

! Odpowiedz
0 0 ~Patriota

pomniki nikomu nie przeszkadzaja , a jeżeli już , to dlaczego z honorami i na oficjalnych spotkaniach honoruje sie komunistycznych zbrodniarzy -żydów , którzy byli twórcami UB i katowali Polaków , nikt dzisiaj tego tematu nie porusza , bo media są w zydowskich i niemieckich rękach , fałsz obłuda i zakłamanie. w cywilizowanych Krajach zdejmuje sie zbrodniarzy z piedestałe ale niew Polsce

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Liberał

Cmentarz jest cmentarzem a pomnik pomnikiem, nie stawiajmy znaku = między jednym a drugim. Pomnikom się sprzeciwiam, ale cmentarze zostawmy w spokoju.

! Odpowiedz
0 0 ~Liberał

Cmentarz jest cmentarzem a pomnik pomnikiem, nie stawiajmy znaku = między jednym a drugim. Pomnikom się sprzeciwiam, ale cmentarze zostawmy w spokoju.

! Odpowiedz
0 0 ~antybolszewik

cmentarze bolszewickich bandytów i ludobójców ekshumować, pomniki likwidować - chyba że Rzeczpospolita przygotowuje się na kolejne 300 lat obecności zbrodniczych moskali na swych ziemiach - kto nie rozumie istoty i wagi symboliki w świadomości narodowej sam kopie sobie dół, w którym spocznie wraz z innymi ignorantami... })

! Odpowiedz
0 0 ~facetzokolic

Czyli co ? zaorać te cmentarze? Także cmentarze żełnierzy niemieckich ( sa takie na terenach Paolski) , oczywieście liczac na zaoranie cmentarzy żołnierzy Polskich na nie naszych ziemiach .
Bo nie wiem , wszyscy radzieccy żołnierze byli gwałcicielami ? , mordercami ? , naprawdę to zwykły przysłowiowy sasza wprowadził taki a nie inny system ?

Nie ma już i bardzo dobrze pomników Lenina i Stalina , ale przeszkadza pomnik zwykłego zołnierza ?

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Zwolnijcie go!

1. To od krwi tych złych czerwonoarmistów Wisła była czerwona i gdyby nie oni, to w najlepszym wypadku służyłby Pan jako niewolnik w III Rzeszy. W najgorszym robili by na Panu eksperymenty, vide dr Mengele, potem użyli jako rozpałkę w piecu.
2. Pomniki zostały zbudowane w PRL a w tedy konstytucja była inna.
3. Czyli zamierza Pan rozebrać ten najwyższy budynek w stolicy?

Pokaż cały komentarz !
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 084,56 zł IX 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil