REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

11 listopada megawyprzedaże na AliExpress – sprzedawcy zacierają ręce

Weronika Szkwarek2016-11-08 09:28redaktor Bankier.pl
publikacja
2016-11-08 09:28

„Dzień jedynek”, „Dzień singla” czy „Dzień wyprzedaży” – różnie nazywany, a oznacza święto zakupów na chińskim portalu AliExpress. 11 listopada gigant ogłasza dzień zniżek poprzedzony licznymi konkursami i promocją na blogach klientów z całego świata. Redakcja Bankier.pl sprawdziła, czy opłaca się brać udział w wydarzeniu.

Światowy festiwal zakupów oznacza dla klientów AliExpress 24 godziny zniżek sięgających 50 proc. ceny podstawowej produktów.

Jednak po sprawdzeniu historii cen poszczególnych towarów okazuje się, że przed skorzystaniem z „wyjątkowej promocji” należy się mocno zastanowić.

fot. / / 1111.aliexpress.com

Światowy festiwal zakupów

AliExpress w związku z organizowanym Dniem jedynek przygotował dla klientów serię konkursów, w których wygrane dodatkowo obniżą kwoty poszczególnych aukcji. W tym roku, podobnie jak rok temu, każda osoba mogła (i nadal może) udostępnić publicznie swoją „Listę życzeń”, na którą mogą głosować inni użytkownicy portalu. Właściciele 20 list z największą liczbą polubień otrzymają od portalu bon o wartości 50 dolarów.

Dodatkowo rokrocznie na AliExpress można kupić kupony na zakupy. Kody rabatowe pojawią się na stronie w rundach czasowych, które ruszyły 8 listopada i potrwają do Dnia jedynek. W ubiegłym roku można było na przykład za 10 dolarów otrzymać kupon o wartości 20 dolarów przy zakupach za minimum 69 dolarów. Promocje trwają na zasadzie kto pierwszy – ten lepszy i są limitowane.

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Bezpieczny kredyt 2% - najważniejsze fakty

Na czym polega? Kto może skorzystać? Ile kredytu można dostać? Co z wkładem własnym? Czy dopłaty można stracić? Pobierz e-book bezpłatnie lub kup za 10 zł.
Masz pytanie? Napisz na marketing@bankier.pl

Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Jeśli chcesz fakturę, to wypełnij dalszą część formularza:
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Pole wypełnione niepoprawnie!
Podaj kod w formacie xx-xxx!
Pole wypełnione niepoprawnie!

Sprzedawcy również świętują

O ile sam portal podchodzi do klientów fair i oferuje prawdziwe bony, o tyle sami sprzedawcy dość często manipulują cenami. Na stronie chnprice.com można sprawdzić ceny konkretnych produktów i ich zmiany w perspektywie czasowej.

Redakcja Bankier.pl porównała wartości produktów z początku listopada i na cztery dni przed świętem zakupów – okazuje się, że spora część sprzedawców sztucznie zawyżyła ceny towarów, aby chwalić się, że 11 listopada obniży je o np. 70 proc. Faktyczna zniżka wynosiła jednak 4 proc. Pod uwagę wzięliśmy najlepiej sprzedające się produkty w minionym tygodniu w poszczególnych kategoriach.

Ceny i liczba zamówień wybranych produktów dostępnych na portalu AliExpress.com

Produkt

Liczba zamówień

Cena produktu 1 listopada 2016 roku

Cena produktu 7 listopada 2016 roku

Promocyjna cena produktu oferowana „wyłącznie 11 listopada 2016 roku”

Srebrna bransoletka Long Way

4173

2,99 dol.

5,86 dol.

2,52 dol.

Torebka z eko skóry BAGBAO

2737

11,04 dol.

12,99 dol.

9,74 dol.

Sukienka Sisjuly

11935

7,97 dol.

13,5 dol.

7,16 dol.

Męski T-Shirt

1653

6,42 dol.

7,72 dol.

5,79 dol.

Okulary przeciwsłoneczne AOFLY

2588

6,95 dol.

8,69 dol.

6,95 dol.

Męska bluza Fox- World

598

15,91 dol.

24,48 dol.

12,97 dol.

E-papieros Taifun GT-S 

453

6,67 dol.

10,75 dol.

6,02

Zestaw noży ceramicznych FindKing

647

11,70 dol.

25,98 dol.

11,17 dol.

Słuchawki douszne KZ-ED2

22524

6,60 dol.

29,99 dol.

6,00 dol.

Etui UTOPER do iPada Mini

3236

5,62 dol.

6,61 dol.

4,96 dol.

Źródło: opracowanie własne Bankier.pl

Jak wynika z powyższej tabeli, wystawcy na AliExpress na początku listopada oferowali niższe ceny od tych oferowanych na kilka dni przed promocją. Zniżki nie sięgały zatem 50 proc., tylko najczęściej kilku procent. Nie sposób również ocenić skali zjawiska, ponieważ sprzedawcy mogą wystawiać nowe aukcje, których cen nie można zweryfikować na portalu chnprice.com.

fot. / / www.chnprice.com

Do światowego festiwalu zakupów należy podchodzić z rezerwą i korzystać z dostępnych narzędzi w celu weryfikacji faktycznej ceny produktów. Warto również przed podjęciem decyzji o kupnie towaru nastawić się na wydłużony czas oczekiwania na przesyłkę. W ubiegłym roku sprzedawcy informowali swoich klientów o dłuższym niż sugerowany terminie dostawy z uwagi na wysoką liczbę zamówień w tym okresie.

Źródło:
Weronika Szkwarek
Weronika Szkwarek
redaktor Bankier.pl

W Bankier.pl zajmowała się tematyką prawa pracy. Pisała o związanych z nim nadużyciach i wyzwaniach, jakie stoją przed obecnym rynkiem pracownika. W swoich artykułach zajmowała się również problemami polskich i zagranicznych konsumentów. Autorka cyklu "Życie po etacie", w którym opowiadała historie osób decydujących się na zamianę umowy o pracę na własną działalność gospodarczą.

Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (33)

dodaj komentarz
~starsky396
Szanowny Urzędzie Skarbowy, na zlecenie napisze soft. Podepniecie sobie to pod systemy na sortowniach Poczty i po sprawie. Mój soft będzie wychwytywał przesyłki z poza EU generował taki mini SAD, automatycznie naliczy VAT + cło po czym, po zapłacie kartą zwolni automatycznie paczkę do adresata. W zamian proszę, przetrzyjcie sobie Szanowny Urzędzie Skarbowy, na zlecenie napisze soft. Podepniecie sobie to pod systemy na sortowniach Poczty i po sprawie. Mój soft będzie wychwytywał przesyłki z poza EU generował taki mini SAD, automatycznie naliczy VAT + cło po czym, po zapłacie kartą zwolni automatycznie paczkę do adresata. W zamian proszę, przetrzyjcie sobie okulary i zauważajcie prawdziwe wałki a nie ganiacie kozet Babcie za to że nie dała paragonu.
~ax
Przecież o tym że ceny są zawyżane przed 11.11 to każdy wie. Najważniejsze tego dnia są kupony i to dzięki nim można solidnie zbić cenę.
~Miron
Kupując cokolwiek trzeba pamiętać o tym sprawdzaniu ceny o którym jest u góry mowa. Tu http://nospoon.pl/7-sposobow-na-tanie-zakupy-na-aliexpress/ jest też o innych sposobach na to, żeby się nie naciąć na wątpliwe "okazje" na Aliexpress
~yield
Za Chińczyków z Wólki Kosowskiej powinni się zabrać i to ZARAZ. Zaopatrują całą Polskę w chińszczyznę omijając VAT i jak to tylko możliwe unikając podatków. Handel bazaru 10-lecia po zlikwidowaniu został przejęty przez Chinoli i jak chcemy leczyć problemy z VAT, to zacząć trzeba od takich szarych stref.
~niepelnosprawny_org
miały być milionowe inwestycje, a wydaje mi sie, ze są takie na razie straty skarbu Państwa...
~starsky396
Daję Ci głowę że jeśli by opodatkować i przypilnować Wólkę to by się okazało że wiele rzeczy opłaca się znowu produkować czy szyć w Polsce. Jak by ktoś się tym zajął to Polska stała by się znowu szwalnią Europy. Nie rozwodząc się, w Chinach w tej chwili nie idzie znaleźć pracownika do fabryki poniżej 20 a nawet już i 25 EUR dziennie Daję Ci głowę że jeśli by opodatkować i przypilnować Wólkę to by się okazało że wiele rzeczy opłaca się znowu produkować czy szyć w Polsce. Jak by ktoś się tym zajął to Polska stała by się znowu szwalnią Europy. Nie rozwodząc się, w Chinach w tej chwili nie idzie znaleźć pracownika do fabryki poniżej 20 a nawet już i 25 EUR dziennie czyli koszty pracy w zasadzie te same a kasa kręciłaby się w kraju co by generowało dodatkowy boom. .........aaaaahh rozmarzyłem się, pamiętam te piękne czasy w których w Ząbkach i Zielonce maszyny furczały całą – nie przesadzam, całą – dobę a po chałupach Baby szyły podwykonawstwo po Węgrów i Małkinie. Szacowano że Stadion z dostawcami to 100 000 ( słownie sto tysięcy ) miejsc pracy. Żal mnie rozrywał jak byłem parę lat temu ostatni raz w Wólce, Polacy zapieprzają z kartonami po halach dla Chińczyka, Wietnamczyka i Turka. KU%!!^a do czego to doszło!
~ehh
Widzę, że sprzedawcy z allegro atakują, bo produkty sprzedają te same, a drożej ;). Oczywiście jest na aliexpres i tandeta i podróbki, ale tandeta i jest gdzie indziej, bo większość rzeczy produkowane jest w Chinach. A co do podróbek, to nie trzeba być naiwnym, iż można za 15% wartości kupić gdzieś produkt oryginalny. A tak poza Widzę, że sprzedawcy z allegro atakują, bo produkty sprzedają te same, a drożej ;). Oczywiście jest na aliexpres i tandeta i podróbki, ale tandeta i jest gdzie indziej, bo większość rzeczy produkowane jest w Chinach. A co do podróbek, to nie trzeba być naiwnym, iż można za 15% wartości kupić gdzieś produkt oryginalny. A tak poza tematem, to cóż jest według prawa (lobbowanego przez korporacje) podróbką? Nie tylko fałszowanie produktu, ale każdy produkt poza rejestracją. Np. jeśli firma krawiecka z Łodzi dostanie od Armaniego zamówienie i materiały na garnitury, a krawiec zamiast 1000szt, uszyje z tego 1010 szt i wybierze z tego 10szt najlepiej uszytych i sprzeda znajomym, to sprzedał im podróbki czy oryginały? ;-D
~maxim
Nawet nie wiesz jak ostra jest kontrola u markowych producentów odzieży i obuwia, w między bajki można sobie włożyc historie, że wietnamczyk wyprodukował na boku 100 dodatkowych kurtkek North Face wyniósł z fabryki i sprzedaje za 200 zł a w sklepie za 1500 zł. Takie sytuacje są niemożliwe, bo system ochrony i monitoringu wychwyci Nawet nie wiesz jak ostra jest kontrola u markowych producentów odzieży i obuwia, w między bajki można sobie włożyc historie, że wietnamczyk wyprodukował na boku 100 dodatkowych kurtkek North Face wyniósł z fabryki i sprzedaje za 200 zł a w sklepie za 1500 zł. Takie sytuacje są niemożliwe, bo system ochrony i monitoringu wychwyci wszystko, w ogóle przyjecia materiałów na stan, procesy logistyczne wszystko jest mierzone i liczone co do sztuki.
~Grzegorz
Na Allegro też chińskiej tandety nie brakuje. Nieraz już się naciąłem.
~1r
Jak zapłacić za towar przelew 24 nie działa.

Powiązane: Zakupy w sieci

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki