REKLAMA

Złoto wraca do życia

2016-10-20 01:41
publikacja
2016-10-20 01:41
Puls Biznesu

Po  tąpnięciu z początku miesiąca kurs złota ustabilizował się w pobliżu 1.250 USD za uncję. We wtorek i w środę notowania kruszcu ruszyły w górę pod pretekstem spadku oczekiwań na podwyżki stóp w USA.

Na zamknięciu środowych notowań najpłynniejsza seria kontraktów terminowych w Nowym Jorku była notowana po kursie 1.268,80 dolarów za uncję, a więc o pół procenta wyżej niż dzień wcześniej. W ten sposób dolarowa „cena złota” powróciła ponad 200-sesyjną średnią kroczącą.

/ Bankier.pl

Niektórzy analitycy sądzą, że złotu pomogło zwątpienie dotyczące przyszłych podwyżek stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych. Jeszcze niedawno na poważnie brano możliwość podwyżki już w listopadzie – teraz rynek terminowy wycenia taką szansę na zaledwie 7,2%.

Z ponad 70% do ok. 65% zmalało także implikowane ze stawek kontraktów na stopę funduszy federalnych prawdopodobieństwo podwyżki w grudniu. „Gdy tylko będziemy zbliżali się do posiedzenia (FOMC – przyp. red.), Fed będzie widział, że dane nie spisują się na tyle dobrze, aby uzasadnić kolejną (tj. drugą w ciągu dekady – przyp. red.) podwyżkę stóp” - uważają analitycy Danske Banku.

Brak lub opóźnienie oczekiwanych przez rynek podwyżek stóp w USA redukcją atrakcyjność lokowania kapitału w amerykańskich papierach dłużnych. A to podstawowy koszt alternatywny dla posiadaczy złota. W teorii przyjmuje się, że im wyższe są stopy procentowe, tym (ceteris paribus) mniejsza chęć do trzymania metali szlachetnych.

KK

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Piko
Teraz trzeba w olow inwestowac a nie tam jakies zloto...
~Umoczony
Miejmy nadzieje ze do konca tego roku zobaczymy znów 1350 daj Boze I wyzej
~Dg
Jak cena ropy taka cena zlota I srebra
~Eskimos
Wy z bankiera....
Oszukaliscie mnie.miało być wedlug was po 1100$ na 100%.
Co mam teraz zrobić z przygotowaną kasą?
~malkontent
to było by możliwe, jednak $1 byłby wtedy po 6 PLN...
~mmm
Lekko pyknelo do gory i Krzysiu sie ozywil, bo jak doluje to jakos brak mi go na Bankierze. Ciekawe co bedzie jak w koncu podniosa stopy $?. Gdzie wtedy bedziemy na wykresie?
~mms
To zależy czy będzie jeszcze istniał Deutsche Bank, włoskie banki i strefa euro.
januszcebulak
Stopy podniosą po kryzysie. Złoto będzie już wtedy w obrębie rekordowych wartości
~Le
Amerykanie chętnie podnosili stopy do 10% jak mieli ulokowane wielomiliardowe pożyczki dla wielu krajów i nadwyżki handlowe , teraz nikt tego nie chce,a sami mają 20 bilionów długu i 50 bilionów w obligacjach to podwyżka ich zrujnuje przy stałym deficycie 500 mld można zapomnieć , pytanie tylko kiedy wystrzelą złoto Amerykanie chętnie podnosili stopy do 10% jak mieli ulokowane wielomiliardowe pożyczki dla wielu krajów i nadwyżki handlowe , teraz nikt tego nie chce,a sami mają 20 bilionów długu i 50 bilionów w obligacjach to podwyżka ich zrujnuje przy stałym deficycie 500 mld można zapomnieć , pytanie tylko kiedy wystrzelą złoto i srebro ,a nie czy.
~Bumsie
Sokrates ty już przestań o tym złocie po zapeszysz. 30 sierpnia miał być dołek a po twoich rekomandacjach i "mundrościach" złoto zwaliło się prawie $100 za uncję. Z ciebie taki "anal-ytyk" jak z koziej wiesz co traba. Już przestań z tym złotem po to wróżenie z fusów nie ma sensu:) co ma być to Sokrates ty już przestań o tym złocie po zapeszysz. 30 sierpnia miał być dołek a po twoich rekomandacjach i "mundrościach" złoto zwaliło się prawie $100 za uncję. Z ciebie taki "anal-ytyk" jak z koziej wiesz co traba. Już przestań z tym złotem po to wróżenie z fusów nie ma sensu:) co ma być to będzie i to piszę ja głowny analytyk europy wchodnio-zachodniej.

Powiązane: USA: giełdy i gospodarka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki