REKLAMA

Włochy: Z projektu budżetu wykreślono 180 mln euro na naprawę ulic w Rzymie

2018-11-03 06:19
publikacja
2018-11-03 06:19

Z projektu włoskiego budżetu wykreślono 180 milionów euro przeznaczonych na naprawę podziurawionych ulic w Rzymie. Burmistrz Wiecznego Miasta Virginia Raggi zapowiedziała, że będzie walczyć o te środki w parlamencie.

fot. / / GDDKiA

O wyasygnowanie funduszy na naprawienie kilkudziesięciu tysięcy dziur i groźnych wyrw w asfalcie wystąpił do Ministerstwa Finansów szef resortu infrastruktury i transportu Danilo Toninelli w reakcji na prośbę rzymskich władz.

Burmistrz wywodzi się z macierzystego ugrupowania Toninellego, czyli Ruchu Pięciu Gwiazd. Minister wnioskował o przyznanie po 60 milionów euro rocznie przez trzy najbliższe lata.

Stan stołecznych dróg od dłuższego czasu budzi rosnące zaniepokojenie mieszkańców, a zarząd miasta wypłaca wysokie odszkodowania motocyklistom i kierowcom poszkodowanym w wypadkach z ich powodu, a także tym, którzy uszkodzili swoje pojazdy.

Burmistrz Virginia Raggi przyznała, że z najnowszej wersji projektu budżetu minister finansów Giovanni Tria wykreślił kwotę 180 mln na remont dróg i ulic. Następnie podkreśliła w wywiadzie, że minister "wyrządza krzywdę wszystkim rzymianom". Zapewniła: "Będę walczyć w parlamencie, aby te fundusze zostały utrzymane".

"Zawsze mówi się +wszyscy kochają Rzym+, wydaje się, że są gotowi mu pomóc, ale potem, kiedy naprawdę trzeba przejść do faktów, takie są rezultaty" - oświadczyła burmistrz. Wyraziła nadzieję, że rząd zmieni zdanie.

Projekt budżetu opracowany przez rząd Giuseppe Contego został wysłany do parlamentu. Raggi ma nadzieję, że obiecane środki zostaną wpisane ponownie dzięki wniesionej poprawce.

W politycznej dyskusji, w trakcie której burmistrz zarzuca się złe zarzadzanie miastem, panuje całkowita zgoda co do tego, że pieniądze na naprawę niebezpiecznych ulic są konieczne.

Z Rzymu Sylwia Wysocka(PAP)

sw/ mbud/

Źródło:PAP
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Korespondencja z Włoch

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki