REKLAMA

Selena w I półr. zwiększyła zysk netto o 24,4 proc. rdr do 39,8 mln zł; rozważa nowe inwestycje

2021-09-17 09:18
publikacja
2021-09-17 09:18
Selena w I półr. zwiększyła zysk netto o 24,4 proc. rdr do 39,8 mln zł; rozważa nowe inwestycje
Selena w I półr. zwiększyła zysk netto o 24,4 proc. rdr do 39,8 mln zł; rozważa nowe inwestycje
/ Selena FM

Grupa Selena rozważa nowe inwestycje, w tym także poza Europą m.in. w Stanach Zjednoczonych, czy na rynkach wschodzących - poinformowała Selena w komunikacie prasowym. W pierwszym półroczu 2021 r. grupa zwiększyła przychody o 30,8 proc. rdr do 788 mln zł, zysk netto o 24,4 proc. do 39,8 mln zł, a EBIT o 9,4 proc. do 48,2 mln zł.

"Dysponujemy wystarczającymi mocami produkcyjnymi, które zapewnią bezpieczeństwo dostaw do klientów w najbliższych dwóch latach. Myślimy już jednak o kolejnych inwestycjach, a wyniki będą zauważalne w 2023 r. Z wyjątkiem największych instalacji chemicznych, jesteśmy w stanie zamknąć w dwa lata większość cykli inwestycyjnych. W dużej mierze inwestycje te będą realizowane w Polsce, zaś około jednej trzeciej planujemy ulokować poza krajem. Niezmiennie kluczowymi rynkami do prowadzenia naszego biznesu pozostają dla nas Europa i Azja Centralna" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Jacek Michalak.

Dodał, że grupa rozważa także inwestycje poza Starym Kontynentem.

"Uważnie przyglądamy się m.in. rynkowi w Stanach Zjednoczonych, który jest dziś miejscem dużych wzrostów. Zastanawiamy się także nad rynkami wschodzącymi. Półtora roku temu zainwestowaliśmy w Meksyku i z perspektywy czasu oceniamy, że była to dobra decyzja" - ocenił prezes.

Michalak wspomniał, że grupa nadal aktywnie poszukuje celów akwizycyjnych, głównie w Europie Zachodniej i Azji Środkowej.

"To obszar, który znamy i potrafimy płynnie się w nim poruszać. Łatwiej nam konkurować w miejscach, gdzie mamy już spore udziały w rynku. Pandemia wymusiła jednak większą ostrożność i cierpliwość w kontekście akwizycji. Dlatego bardzo rozważnie i jeszcze bardziej szczegółowo analizujemy przyszłe cele. Poszukujemy dojrzałych firm o ugruntowanej pozycji, które pozwolą nam bardzo szybko zwiększać udziały na kolejnych rynkach" - dodał prezes.

W opublikowanym w piątek raporcie półrocznym Selena poinformowała, że od stycznia do czerwca 2021 roku zanotowała przychody ze sprzedaży w wysokości 788 mln zł, czyli o 30,8 proc. więcej rdr. Grupa wypracowała w tym okresie zysk netto w kwocie 39,8 mln zł

(wzrost o 24,4 proc. rdr), a zysk operacyjny osiągnął poziom 48,2 mln zł i był wyższy o 9,4 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Jak podała grupa, na rentowność brutto sprzedaży, która w pierwszej połowie roku wyniosła 29 proc. i była niższa o 4,7 p.p. rdr, wpłynął utrzymujący się wzrost cen surowców do produkcji głównych grup produktowych. (PAP Biznes)

doa/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Najlepsze konta osobiste dla młodych – październik 2021 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki