REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Problemy CreativeForge Games. Stracili połowę załogi

2019-01-29 16:44
publikacja
2019-01-29 16:44

Creativeforge Games - producenta gier notowanego na NewConnect - odeszła już połowa członków zespołu. Wcześniej zrezygnował także prezes.

Problemy CreativeForge Games. Stracili połowę załogi
Problemy CreativeForge Games. Stracili połowę załogi
/ getinmedia.com

- Zarząd CreativeForge Games (...) informuje, iż w dniu dzisiejszym otrzymał wypowiedzenia umów cywilnoprawnych złożone przez 18 członków zespołu spółki - mogliśmy przeczytać w opublikowanym 28 stycznia wieczorem raporcie. Ponadto zarząd zapewnił, że prowadzi prace nad nową strategią działalności, której główne założenia będą oparte na produkcji gier, na które spółka ma zapewnione finansowanie.

fot. / / Bankier.pl

Raport rozczarował inwestorów, akcje CreativeForge na wtorkowej sesji taniały aż o 11,4 proc. Ubytek 18 członków zespołu to jednak solidny cios w spółkę, wystarczy bowiem powiedzieć, że według raportu za III kwartał na koniec września spółka nie zatrudniała nikogo, współpracowała jednak z ok. 40 osobami na podstawie umów cywilnoprawnych. Biorąc tę liczbę za punkt odniesienia można łatwo obliczyć, że w poniedziałek zniknęła niemal połowa zespołu, którym dysponowało CreativeForge. Pytania o przyszłość studia wydają się jak najbardziej zasadne. Tym bardziej, że spółka wciąż jest na wstępnym etapie rozwoju i wciąż nie notuje zysków.

Krótki pobyt w raju

Warto wspomnieć, że atmosfera wokół spółki popsuła się już wcześniej. Wszystko zaczęło się z wysokiego "C", w maju 2018 roku, na debiucie akcje CreativeForge podrożały z 12 zł do poziomu aż 32 zł. Cenę z wymarzonego debiutu udało się nie tylko utrzymać, ale nawet i poprawić, w sierpniu bowiem cena jednej akcji przekroczyła 50 zł. Tutaj jednak dobra passa się kończy. 

- Gra „Phantom Doctrine” zbiera mieszane recenzje, jednak giełdowi inwestorzy są jednoznacznie rozczarowani. Akcje CreativeForge Games oraz PlayWay mocno dziś tanieją - pisał 16 sierpnia Michał Żuławiński. Później nastroje zamiast poprawiać się, pogarszały się. W efekcie na koniec sierpnia cena jednej akcji spadła do 27,45 zł, w październiku CreativeForge był zaś już momentami notowany poniżej 12 zł, a więc ceny z debiutu. Obecnie cena trzyma się właśnie w tej okolicy.

Prezes rezygnuje

Sypać zaczął się jednak nie tylko kurs, ale i zarząd spółki. 21 stycznia pojawiła się informacja o rezygnacji ze stanowiska prezesa Kacpra Szymczaka. Jako powody rezygnacji wskazano rozbieżność zdań w kwestii modelu działalności spółki oraz fakt, że zgłoszone na mające się odbyć w dniu 24.01.2019 r. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie projekty uchwał uniemożliwiają sprawowanie przez Zarząd swojej faktycznej funkcji, jakiej jest reprezentowanie spółki i prowadzenie jej spraw. Na wspomnianym walnym dokonano m.in. zmian w statucie spółki oraz składzie rady nadzorczej. Teraz umowy zaczęli rozwiązywać pracownicy.

Przed wydaniem wspomnianego „Phantom Doctrine”, CreativeForge wydało dwie inne gry strategiczne: „Hard West” (2015) oraz „Ancient Space” (2014). Głównym akcjonariuszem spółki jest inna znana z giełdy firma - PlayWay. Strategia PlayWay bazuje na pracy wielu zależnych spółek, które tworzą często niezależne projekty. CreativeForge należy właśnie do tej grupy. Notowania PlayWay były dziś obojętne na problemy CreativeForge, spółka-matka notowana była bowiem powyżej kreski.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
MINI pełne przygód.

MINI pełne przygód.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki