REKLAMA

Priorytetem Work Service odbudowa przychodów ze sprzedaży i pozyskiwanie nowych zamówień

2020-10-01 08:08
publikacja
2020-10-01 08:08
Priorytetem Work Service odbudowa przychodów ze sprzedaży i pozyskiwanie nowych zamówień
Priorytetem Work Service odbudowa przychodów ze sprzedaży i pozyskiwanie nowych zamówień
fot. Work Service / / Facebook

Work Service chce koncentrować się bardziej na odbudowie przychodów ze sprzedaży i pozyskiwaniu nowych zamówień niż na dalszym istotnym korygowaniu kosztów obsługi biznesu - oceniła w komentarzu do wyników wiceprezes Iwona Szmitkowska.

"Z perspektywy finansowej - będziemy bardziej koncentrować się na odbudowie przychodów ze sprzedaży przy zrestrukturyzowanej bazie kosztowej, również w wyniku wejścia do międzynarodowej Grupy Gi, niż na dalszym istotnym korygowaniu kosztów obsługi biznesu. Koszty te będą oczywiście nadal weryfikowane, w miarę rozwoju sytuacji związanej z pandemią COVID-19 oraz poszukiwania synergii pomiędzy Work Service a nowym inwestorem strategicznym" - oceniła wiceprezes Work Service.

"Obecnie skupiamy się na rozwijaniu usług, w których się specjalizujemy w zakresie zatrudnienia, doradztwa personalnego, a także restrukturyzacji w zakresie HR i outsourcingu pracowniczym. W jeszcze większym stopniu niż dotychczas skoncentrujemy się na automatyzacji, robotyzacji i digitalizacji naszych procesów i usług. Naszym priorytetem będzie w najbliższym czasie pozyskiwanie kolejnych nowych zamówień i stopniowa poprawa przychodów ze sprzedaży" - dodała.

W pierwszym półroczu 2020 r. Work Service miał 619,6 mln zł przychodów ze sprzedaży (755,8 mln zł rok wcześniej), 9,6 mln zł EBITDA (35,3 mln zł rok wcześniej), 3,2 mln zł EBIT (28,3 mln zł rok wcześniej) oraz 30 mln zł straty netto (14,1 mln zł zysku rok wcześniej). Dane te dotyczą całej grupy kapitałowej - działalności kontynuowanej i zaniechanej.

Zdaniem Szmitkowskiej, wyniki grupy pozostawały pod presją, wynikającą z konsekwencji COVID-19 oraz procesu restrukturyzacji.

"Wraz z zakończeniem przeglądu opcji strategicznych sytuacja majątkowo-kapitałowa Grupy Work Service została w pełni ustabilizowana. Dzięki transakcji z Gi Group osiągamy stabilną strukturę bilansu i finansowania, co było dla nas kluczowe i pozwala skupić się na długoterminowym rozwoju w Polsce i regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - dodała wiceprezes. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Do zdobycia aż 360 zł z Kontem 360° Banku Millennium!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki