PayGSM.pl na 10 tys.

PayGSM.pl na 10 tys.


Po 2 tygodniach od rozpoczęcia działalności serwisu PayGSM jego użytkownicy dokonali zakupów usług telefonicznych prepaid o wartości ok. 10 tys. zł. Zrealizowano 200 zamówień (na 1300 zainicjowanych) o średniej wartości 52 zł. Najwięcej sprzedano usług Idea POP - 42%; za nimi uplasował się Simplus (Plus GSM) - 35%, i Tak Tak (Era) - 23%.

Dostępnymi obecnie formami elektronicznej płatności za usługi prepaid są karty płatnicze. Autorzy serwisu zamierzają wprowadzić niebawem inne możliwości, ale nie chcą zdradzić jakie. Przelewem można płacić teraz jedynie za karty telefoniczne wystawiane przez PayGSM na licytacje w Allegro, co wynika z zasad panujących w serwisie aukcyjnym. Obecność w Allegro ma jednak dla PayGSM przede wszystkim walor promocyjny.

Innym sposobem promocji serwisu jest prowadzenie programu partnerskiego wraz z zainteresowanymi witrynami internetowymi. Tradycyjnie baner PayGSM jest umieszczany na stronie współpracującej strony, ale jego skuteczność jest nagradzana poprzez punkty w programie lojalnościowym Payback. PayGSM i Payback należą do tego samego podmiotu.

PayGSM nie myśli o sprzedawaniu swoich usług za pośrednictwem internetowych placówek handlowych (duże sklepy, pasaże). Wolałby raczej stworzyć serwis tematyczny w którymś z portali horyzontalnych.

opr. Łukasz Dec
Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.