REKLAMA
RELACJA Z FORUM FINANSÓW

Orlen wykona odwiert horyzontalny w poszukiwaniu gazu łupkowego

2014-02-10 16:07
publikacja
2014-02-10 16:07

PKN Orlen rozpoczął wiercenie odwiertu poziomego w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów - poinformowała spółka w komunikacie. Zostanie on wykonany w miejscowości Kisielsk w gminie Stoczek Łukowski.

Stoczek-OU1K to dziesiąty odwiert koncernu. Zlokalizowany jest na terenie koncesji "Wodynie-Łuków", znajdującej się na granicy województw lubelskiego i mazowieckiego.

Całkowita długość otworu Stoczek-OU1K, wraz z wykonywanym odcinkiem horyzontalnym, wyniesie około 4200 m. Poziomy odcinek otworu osiągnie długość 1100 m. Prace nad otworem horyzontalnym potrwają około 30 dni i zakończą się jeszcze w tym kwartale.

PKN Orlen wykonał dotychczas 9 otworów w poszukiwaniu gazu ziemnego z łupków, w tym dwa horyzontalne w miejscowościach Syczyn i Berejów na Lubelszczyźnie. Spółka przygotowuje się do wykonania kolejnego otworu w powiecie świdnickim.

Orlen planuje wykonać w 2014 roku co najmniej cztery otwory poszukiwawcze. (PAP)

pel/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: pknorlen

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki