

W związku z rozpoczynającym się dziś strajkiem pilotów linii Lufthansa na lotnisku Chopina w Warszawie odwołano część lotów do Niemiec. Rzecznik lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski powiedział IAR, że na razie są wiadomości o zmianach w rozkładzie dziś i jutro. Dziś odwołane są trzy rejsy na trasie Warszawa - Frankfurt i Frankfurt - Warszawa. Skasowano też dziewięć lotów jutrzejszych - to wszystkie połączenia Lufthansy na tej trasie. PLL LOT latają do Frankfurtu bez przeszkód.

Rzecznik dodał, że pasażerowie, którzy mają wykupione bilety na linie lotnicze Lufthansa, powinni kontaktować się z przewoźnikiem - on zdecyduje o zmianie rezerwacji lub zwrocie pieniędzy.
Początkowo informowano, że strajk obejmie tylko loty krajowe w Niemczech i na trasach europejskich. Loty międzykontynentalne, wykonywane największymi samolotami, miały odbywać się normalnie. Związek zawodowy pilotów poinformował jednak, że jutro akcja zostanie rozszerzona i dotknie także połączenia długodystansowe m.in loty transatlantyckie. Z powodu dwudniowego strajku Lufthansa odwołała już ponad 1400 lotów. Protest zakończy się w nocy z wtorku na środę.
Piloci Lufthansy walczą o zachowanie przywilejów emerytalnych. To już kolejny strajk w ostatnich miesiącach.
Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/dw/mitro/magos






















































