REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Majewski: Żeby osiągnąć sukces, trzeba być egoistą

2015-05-10 06:00
publikacja
2015-05-10 06:00
Majewski: Żeby osiągnąć sukces, trzeba być egoistą
Majewski: Żeby osiągnąć sukces, trzeba być egoistą
/ EastNews

W przemówieniu na konferencji PB SPIN Tomasz Majewski mówił dużo o sukcesie w sporcie. Według kulomiota sukces to zawsze efekt kombinacji trzech czynników, jednak najważniejsza jest ciężka praca.

- Ja, w przeciwieństwie do moich poprzedników, mam dużo łatwiej, bo w sporcie ten sukces jest prosty. Prosto ten sukces może nie osiągnąć, ale zauważyć. Jeżeli ten sukces się już ma, to on jest już niezaprzeczalny – mówił Majewski, dwukrotny złoty medalista igrzysk olimpijskich z Pekinu i Londynu.

Zdaniem sportowca do sukcesu, nie tylko w sporcie, dojść można jedynie ciężką praca. Końcowy efekt zawsze jest jednak wypadkową kilku czynników.

Mamy takie swoje sportowe przysłowie, że sukces to w 90% praca, w 9% talent i w minimalnym procencie to jest szczęście, które warto mieć, ale szczęście sprzyja lepszym. Lepiej być utalentowanym, bardzo pracowitym człowiekiem, bo w tedy szczęścia znacznie sprzyja – stwierdził kulomiot.

- Jeżeli człowiek chce osiągnąć sukces w sporcie, to musi mieć parę cech, które nie są w społeczeństwie zbyt popularne. Przede wszystkim powinien być egoistą, do pewnego stopnia zapatrzonym w siebie i myśleć głównie o swojej karierze. (…) Idealny sportowiec powinien nie mieć ograniczeń, nie mieć rodziny, mieć masę wolnego czasu, który przeznacza na jeszcze większą pracę. To brutalne, ale tak jest. Wielkie sukcesy sportowe odnoszą często ludzie, którzy widzą tylko sport – dodał.

Źródło:
Tematy
Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Inspirujące pomysły na urządzenie pomieszczeń dla firm

Komentarze (12)

dodaj komentarz
~endi
Lepiej być uczciwym biedakiem niż bogatym egoistą
~Jacek
Lepiej być uczciwym egoista niz biedakiem .
~Ania odpowiada ~Jacek
Znasz bajkę o królu Midasie?
~Jacek
Lepiej być uczciwym bogatym egoista niz biedakiem .
~endi odpowiada ~Jacek
Czy bogaty egoista może być uczciwi widząc ile biedy dookoła ? w mądrej książeczce ktoś napisał - " Idź i rozdaj wszystko co posiadasz biednym , a będziesz miał skarb w Niebie "
~harry
Eurozona powoli się kończy. Coraz częściej do głosu dochodzą partie eurosceptyczne, i to nie tylko w Polsce. We Włoszech jest nawet pomysł dotyczący wyjścia ze strefy euro. Więcej informacji znajdziecie tutaj: http://independenttrader.pl/296,kolejny_kraj_przeciw_polityce_ebc.html
~Ferrycy
a Ty Rusku z choinki się urwałeś z tym wpisem?
~maja
No cóż aby osiągnąć sukces w życiu trzeba po prostu być świnią a w polityce w szczególności.
~polskigupek
...a szczególnie : należeć do p-o , i nie koniecznie trzeba być żydem ( jak , ktoś ma pecha ) .....
~DS odpowiada ~polskigupek
Niestety Żydem trzeba być. W innym wypadku dopuszczą Cię tylko donośnego momentu dopóki jesteś potrzebny.

Powiązane: PB SPIN – SUKCES PASJE INSPIRACJE

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki