Mafia znika z włoskich sklepów

Ze sklepów w całych Włoszech, a zwłaszcza na Sycylii, muszą zniknąć pamiątki i gadżety związane z mafią. Taki cel postawiło sobie stowarzyszenie 100 Passi, czyli Sto Kroków, powstałe przy rozgłośni o tej samej nazwie. Została założona w Palermo przez dziennikarza, którego później zamordowała Cosa Nostra.

(100 passi)

"Coś trzeba z tym zrobić" - uznał Danilo Sulis, prowadzący obecnie i radio, i stowarzyszenie. Nie podoba mu się bowiem, że na całym świecie marką, znakiem towarowym Włoch, stał się termin "mafia". Zagraniczni turyści szukają śladów organizacji mafijnych, biorą udział w wycieczkach do tego czy innego ich matecznika - na Sycylii, w Kalabrii i w Neapolu - a przed wyjazdem zaopatrują się w pamiątki. W sklepach jest więc coraz więcej gadżetów, koszulek, kaszkietów i naczyń, nawiązujących do mafii.

Danilo Sulis uważa, że jest to haniebne. Znieważa pamięć ofiar mafii, jest obrazą policji i wymiaru sprawiedliwości. Stowarzyszenie w pierwszym rzędzie nawiązało kontakt z izbami kupieckimi w całych Włoszech, wzywając je do wspólnej walki z tym zjawiskiem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert, PR Rzym/dj


Źródło: IAR

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
6 4 ~Ptyś

Kiedy zamkną naszą mafię Kaczyński-Duda-Dubieniecki- Bierecki ?

! Odpowiedz
1 0 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
4 3 ljg

Ból dupy czy komuś się nudzi? Amerykanie by zrobili z tego największą atrakcje w miasteczku, otworzyli restauracje w tym klimacie, robili wycieczki w tej tematyce z pełną ofertą jak przejazdy starymi autami, itp. Kurde ludzie zacznijcie widzieć szanse jak promować swoje otoczenie w którym żyjecie tak jak wam to oferuje historia, kultura i klimat...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
6 17 ~zniecierpliwiony

kiedy weźmiemy się za PO?

! Odpowiedz
3 2 ~abc

Kiedy weźmiemy się za PiS?

! Odpowiedz
3 3 ~v1

poprawność polityczna

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne
MARKA 0,00% 0,60
2020-05-27 11:00:00

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil