REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Mafia znika z włoskich sklepów

2015-08-26 00:56
publikacja
2015-08-26 00:56

Ze sklepów w całych Włoszech, a zwłaszcza na Sycylii, muszą zniknąć pamiątki i gadżety związane z mafią. Taki cel postawiło sobie stowarzyszenie 100 Passi, czyli Sto Kroków, powstałe przy rozgłośni o tej samej nazwie. Została założona w Palermo przez dziennikarza, którego później zamordowała Cosa Nostra.

fot. / / 100 passi

"Coś trzeba z tym zrobić" - uznał Danilo Sulis, prowadzący obecnie i radio, i stowarzyszenie. Nie podoba mu się bowiem, że na całym świecie marką, znakiem towarowym Włoch, stał się termin "mafia". Zagraniczni turyści szukają śladów organizacji mafijnych, biorą udział w wycieczkach do tego czy innego ich matecznika - na Sycylii, w Kalabrii i w Neapolu - a przed wyjazdem zaopatrują się w pamiątki. W sklepach jest więc coraz więcej gadżetów, koszulek, kaszkietów i naczyń, nawiązujących do mafii.

Danilo Sulis uważa, że jest to haniebne. Znieważa pamięć ofiar mafii, jest obrazą policji i wymiaru sprawiedliwości. Stowarzyszenie w pierwszym rzędzie nawiązało kontakt z izbami kupieckimi w całych Włoszech, wzywając je do wspólnej walki z tym zjawiskiem.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Lehnert, PR Rzym/dj


Źródło:IAR
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Ptyś
Kiedy zamkną naszą mafię Kaczyński-Duda-Dubieniecki- Bierecki ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
ljg
Ból dupy czy komuś się nudzi? Amerykanie by zrobili z tego największą atrakcje w miasteczku, otworzyli restauracje w tym klimacie, robili wycieczki w tej tematyce z pełną ofertą jak przejazdy starymi autami, itp. Kurde ludzie zacznijcie widzieć szanse jak promować swoje otoczenie w którym żyjecie tak jak wam to oferuje Ból dupy czy komuś się nudzi? Amerykanie by zrobili z tego największą atrakcje w miasteczku, otworzyli restauracje w tym klimacie, robili wycieczki w tej tematyce z pełną ofertą jak przejazdy starymi autami, itp. Kurde ludzie zacznijcie widzieć szanse jak promować swoje otoczenie w którym żyjecie tak jak wam to oferuje historia, kultura i klimat...
~zniecierpliwiony
kiedy weźmiemy się za PO?
~abc
Kiedy weźmiemy się za PiS?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki