REKLAMA

Logotypy banków – który najciekawszy?

2012-07-03 12:23
publikacja
2012-07-03 12:23
Idealne logo ma przyciągać uwagę klientów, odróżniać firmę od konkurencji oraz wzbudzać wyłącznie pozytywne emocje. W przypadku banków, dla których wizerunek jest bardzo ważny (wszak są to instytucje zaufania publicznego) logo powinno kojarzyć się ze stabilizacją, bezpieczeństwem, wiarygodnością czy tradycją. W pierwszym plebiscycie na najciekawsze bankowe logo za takie uznano logo Noble Banku.

„Najciekawsze logo banku 2012” to plebiscyt zorganizowany przez Banking-Magazine. Kapituła, w skład której wchodziły osobowości z różnych środowisk, nie tylko związanych z marketingiem i reklamą, miała za zadanie wyłonienie znaku graficznego banku charakteryzującego się najbardziej przejrzystym przekazem oraz ciekawą formą graficzną dla potencjalnego odbiorcy. Wyboru dokonano spośród 36 działających w Polsce instytucji bankowych.

Za najciekawsze logo uznano to, którym posługuje się Noble Bank. W wyjaśnieniu podano, iż użyte w logotypie drzewo symbolizuje cierpliwość, wzrost, stabilizację i tradycję. Podkreślono również znaczeniu użytej kolorystyki, która zdaniem kapituły, obiecuje coś specjalnego.

Źródło: Noble Bank

Wyróżnienia przyznano również logotypom PKO BP i Alior Banku, które uzyskały odpowiednio drugą i trzecią pod względem ilości głosów lokatę. Logo PKO zostało docenione za prostotę przekazu nawiązującego do skarbonki, kojarzącej się z bezpiecznym oszczędzaniem oraz użytą kolorystykę.

Źródło: PKO Bank Polski

Z kolei logo Alior Banku, zdaniem kapituły, nowoczesną formą w postaci dwóch symetrycznych kwadratów. Jednocześnie użyty w logo symbol anioła przywołuje na myśl tradycję, wiarygodność i powagę oraz wzbudza zaufanie klientów. Podkreślono również rolę użytej kolorystyki.

Źródło: Alior Bank

Budowanie wizerunku przez używanie odpowiedniego logotypu jest dla instytucji finansowych w obecnych czasach niezwykle istotne. Sztaby ludzi pracują nad tym, aby budować markę będącą w zasadzie czymś nieuchwytnym i odpowiednio zakomunikować to klientom. Świadczą o tym chociażby ostatnie duże zmiany dokonywane przez czołowych na rynku graczy i związany z tym szum medialny.

Przykładem ostatnia zmiana wizerunku Banku Pekao SA. Nie bez powodu zmianę logo i barw zaplanowano na czas odbywających się w Polsce Mistrzostw Europy, których Pekao był oficjalnym bankiem. Rebrandingowi towarzyszyło wprowadzenie gamy produktów dedykowanych kibicom. Zerwanie z używanym dotąd kolorem niebieskim i wprowadzenie biało-czerwonych barw również łatwiej było w tym czasie zakomunikować klientom. – Jesteśmy dumni z bycia Oficjalnym Bankiem Mistrzostw Europy. Na fali Euro 2012 otwieramy nowy rozdział naszej historii w nowych, biało-czerwonych barwach. W tych nowych barwach chcemy być jeszcze bardziej dynamiczni, nowocześni, innowacyjni i jeszcze bardziej otwarci na nowe wyzwania – tłumaczył wówczas Luigi Lovaglio, prezes zarządu Banku Pekao.

Dotyczące bankowej identyfikacji wizualnej prawa nie są bez znaczenia także dla innych instytucji finansowych. Z pozoru nic nieznaczące logo stało się powodem głośnej dyskusji na temat tego, czy tradycyjna marka PZU jest w stanie dotrzeć do nowego, młodego pokolenia klientów.

kwl/Banking-Magazine/Bankier.pl
Źródło:

Do pobrania

aliorlogopngaliorlogopngaliorlogopng
Tematy
Konto Firmowe i Karta za bezwarunkowe 0 zł przez rok wraz z premią do 1200 zł

Konto Firmowe i Karta za bezwarunkowe 0 zł przez rok wraz z premią do 1200 zł

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~hary
Tja. A w lewym ( sic ! ) oku po dokładnym wpatrzeniu się widać kielnię ...
~S.O.
A gdzie pion i węgielnica ?
~S.O.
>,,Z kolei logo Alior Banku, zdaniem kapituły, nowoczesną formą w postaci dwóch symetrycznych kwadratów. Jednocześnie użyty w logo symbol anioła przywołuje na myśl tradycję, wiarygodność i powagę oraz wzbudza zaufanie klientów. Podkreślono również rolę użytej kolorystyki. <
Nie wygląda ta gęba na Anioła,
>,,Z kolei logo Alior Banku, zdaniem kapituły, nowoczesną formą w postaci dwóch symetrycznych kwadratów. Jednocześnie użyty w logo symbol anioła przywołuje na myśl tradycję, wiarygodność i powagę oraz wzbudza zaufanie klientów. Podkreślono również rolę użytej kolorystyki. <
Nie wygląda ta gęba na Anioła,a ten kwadrat na dodatek,stwarza podejrzenie ,że to raczej zakamuflowany symbol pogańskiego jin jan !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki