Lidl zatrudni ponad 500 osób w całym kraju

Lidl rozpoczął właśnie dużą akcję rekrutacyjną - ogłosił, że zamierza zatrudnić ponad 500 osób. Pracownicy będą przyjmowani zarówno do sklepów, jak i magazynów.

(fot. Tomasz Adamowicz / FORUM)

16 kwietnia wystartowała ogólnopolska kampania rekrutacyjna Lidla. Ponad pół tysiąca osób, które znajdą zatrudnienie w firmie, ma pracować w nowo otwieranych sklepach, sklepach sezonowych, magazynach i ponad 100 sklepach, do których prowadzone są bieżące rekrutacje.

Wiosną sieć ogłosiła plan podwyżek - od marca wynagrodzenia pracowników wzrosły o 9,3 proc. Najniższa stawka dla zatrudnionego kasjera w niemieckim dyskoncie wynosi teraz od 2800 złotych brutto (ok. 2 tys. netto) do 3550 złotych brutto (ok. 2,5 tys. zł netto), w zależności od lokalizacji. Po roku pracy pracodawca gwarantuje wzrost płacy do poziomu – 2 950 zł brutto do 3750 zł brutto, a po dwóch latach stażu pracy od 3 150 zł brutto do 4050 zł brutto. Więcej na temat płac w dyskontach w tekście "Biedronka i Lidl "na dzień dobry" płacą więcej niż w mundurówce".

Nowi pracownicy mają mieć zagwarantowaną bezpłatną opiekę medyczną. Od początku kwietnia dotychczasowy pakiet dla kadry uległ rozszerzeniu. Więcej na ten temat pisaliśmy w tekście "Lidl i Biedronka biją się na zdrowie pracowników".

Lidl posiada w Polsce ponad 600 placówek, w Europie łącznie jest ich ponad 10 tys.

KWS

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 11 wizytator

Przecież markjety miały zwalniać w związku z wolnymi od handlu niedzielami. Co się stało ? Coś przegapiłem ?
Druga sprawa, proszę sprawdzić ilu pracowników Lidla ma umowę na 1/2 etatu, a pózniej wypisywać stawki i inne cuda na kiju.

! Odpowiedz
11 6 do_niczego

Najniższa stawka dla zatrudnionego kasjera w niemieckim dyskoncie wynosi teraz od 2800 złotych brutto (ok. 2 tys. netto) czyli ok.650 EURO brutto zachód wyzyskuje Polaków jak chce. Już prawie cała Polska w rękach Niemców. Ciekawe kiedy zabiorą POLAKOM język Polski.

! Odpowiedz
1 1 wektorwg

Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma

! Odpowiedz
14 32 camaroooo

W tym czasie 2000 malych Polskich sklepikarzy straci biznes. Niemcy powoli zajmuja caly rynek Polski. Niedlugo w tym kraju wszystko bedzie Niemieckie.

! Odpowiedz
6 38 aspargin

A czy ci mali polscy sklepikarze nie robią czasem zakupów w niemieckich marketach?

! Odpowiedz
24 11 y2767651

podziekuj "żondzoncej" partii... tak, zakaz handlu w niedziele uderzy w malych sklepikarzy. Nie od razu, ale poczuja konsekwencje po wakacjach... jak skonczy sie jedzenie lodow w niedziele :] A duze sieci sobie poradza... porobia promocje, sciagna klientow do siebie i tak sie to bedzie krecic...

! Odpowiedz

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.