REKLAMA

Lagarde wzywa UE i Wielką Brytanię do "łagodnej transformacji"

2016-06-24 15:40
publikacja
2016-06-24 15:40

Szefowa Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) Christine Lagarde wezwała w piątek Unię Europejską i Wielką Brytanię, by wspólnie zapewniły "łagodną transformację" stosunków gospodarczych po opowiedzeniu się przez Brytyjczyków za wyjściem ze Wspólnoty.

fot. REUTERS/Jonathan Ernst / / FORUM

W swoim oświadczeniu wskazała w szczególności na konieczność "wyjaśnienia procedur i celów ogólnych, które pokierują tym procesem".

"Stanowczo popieramy zobowiązania Banku Anglii i Europejskiego Banku Centralnego do zapewnienia płynności systemu bankowego i ograniczenia nadmiernej niestabilności finansowej. Będziemy nadal uważnie monitorować rozwój wydarzeń oraz będziemy w gotowości, by w razie potrzeby wesprzeć nasze państwa członkowskie" - czytamy w komunikacie Lagarde.

Przed referendum MFW wielokrotnie uprzedzał przed negatywnym wpływem wyjścia Wielkiej Brytanii z UE na gospodarkę; w kwietniu Lagarde oceniała, że Brexit może być jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla globalnego wzrostu gospodarczego.(PAP)

ulb/ kar/

Źródło:PAP
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Bartek
Moldova Ukrain Thurky Swicerland Norway Berys we join all
~Bolek
sefowa przemawiając ma minę pokonanej,nie bardzo jej do radości
~Ptv
Jakby nie wygladala, to i tak twoja wrodzona zawisc kaze naskrobac tobie zgryzliwy komentarz. Haha
~dsfg
Wygląda jak straszydło z grobu wyjęte, znalazła sie łagodna iluminatka czy ta pani reprezentuje interesy telawivu bo tak wyglada?

Powiązane: Brexit

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki