REKLAMA

Kurs bitcoina w górę. Inwestorzy obstawiają wzrosty

2021-01-19 11:45
publikacja
2021-01-19 11:45

Kurs bitcoina pnie się w górę, a gra na wzrosty cen kryptowaluty jest już uważana przez zarządzających funduszami za najpopularniejszy zakład na rynku - wynika z ankiety Bank of America.

Kurs bitcoina w górę. Inwestorzy obstawiają wzrosty
Kurs bitcoina w górę. Inwestorzy obstawiają wzrosty
fot. FedBul / / Shutterstock

Długa pozycja na bitcoinie, czyli obstawienie dalszych wzrostów kursu kryptowaluty, zdetronizowała długą pozycję na spółkach technologicznych i po raz pierwszy od trzech lat ponownie jest uważana przez zarządzających funduszami za najpopularniejszą strategię inwestycyjną. Gra na zwyżki sektora technologicznego okupowała czołowe miejsce "najbardziej zatłoczonych" inwestycji od października. W najnowszej ankiecie Bank of America trzecie miejsce zajmowała gra na osłabienie dolara, czyli krótka pozycja na USD. Na bitcoina wskazało 36 proc. odpowiadających, na spółki technologiczne 31 proc., a na dolara 23 proc.

Tymczasem kurs bitcoina w ciągu ostatniej doby zyskuje ok. 3 proc. Obecnie za 1 bitcoina płaci się ponad 37 tys. dolarów, czyli ok. 140 tys. zł. Wartość wszystkich bitcoinów to niespełna 700 mld dol. W ubiegłym tygodniu bitcoin kosztował nawet 40 tys. dolarów, co było najwyższym poziomem w historii.

fot. / / Coindesk

Jak zauważa agencja Reutera, aż 83 proc. ankietowanych spodziewa się wystromienia krzywej rentowności amerykańskich obligacji skarbowych, czyli wzrostu różnicy między opłacalnością inwestycji w długoterminowe i krótkoterminowe papiery. To więcej niż po upadku Lehman Brothers w 2008 r., ogłoszeniu taperowania (ograniczania luzowania ilościowego, czyli skupu aktywów) przez Fed w 2013 r. czy wyborach prezydenckich w USA w 2016 r. Oczekiwania wyższych rentowności obligacji były w styczniowej ankiecie w pobliżu historycznych maksimów.

Wśród największych ryzyk dla gospodarki zarządzający wskazują problemy z procesem szczepień przeciw koronawirusowi (30 proc.), ograniczanie zakupów aktywów przez Fed (29 proc.) i bańkę na Wall Street (18 proc.).

Przewaga inwestorów podejmujących większe ryzyko niż zwykle nad pozostałymi jest najwyższa w historii.

MKa

Źródło:
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (36)

dodaj komentarz
drzaraza
Bo to taki gorący kartofel.
jacekdr64
Zapraszamy państwa do kasyna
meryt
jacekdr64 "Zapraszamy państwa do kasyna"

To już w kasynie obracają BTC i można je wygrać :)
open_mind
Przyjemnie jest popatrzeć jak elektroniczna ameba wyżera ludziom mózgi. Obecnie Bitcoin to gra dla elit którzy nieograniczone ilości zadrukowanych papierków zdobytych w szemranych okolicznościach mogą położyć na szali szaleństwa. Za ileś tam dekad Bitcoin będzie w annałach historii jako przykład do jakiego ogłupienia można doprowadzić Przyjemnie jest popatrzeć jak elektroniczna ameba wyżera ludziom mózgi. Obecnie Bitcoin to gra dla elit którzy nieograniczone ilości zadrukowanych papierków zdobytych w szemranych okolicznościach mogą położyć na szali szaleństwa. Za ileś tam dekad Bitcoin będzie w annałach historii jako przykład do jakiego ogłupienia można doprowadzić ludzkość poprzez zniszczenie oficjalnego systemu monetarnego. Natomiast metale szlachetne będą tam gdzie ich miejsce od tysiącleci. Pozdrawiam.
konjoo
I dlatego trzeba zaparkować w obydwu lokalizacjach.
open_mind odpowiada konjoo
Tylko uważaj aby tobie blokady nie założyli
konjoo odpowiada open_mind
Mi blokadę? Ja, ja przecież nic nie posiadam. Ani złota, ani krypto, żyję od pierwszego do pierwszego. Jestem nowoczesny, już teraz wyprzedzam nasze czasy i stosuję dewizę- "Nie będziesz posiadał niczego i będziesz szczęśliwy".
meryt
open_mind "Natomiast metale szlachetne będą tam gdzie ich miejsce od tysiącleci"

Pod powierzchnią :)
nonnn
przyszlosc to programowalny piniadz jak Ethereum, miimo ze BTC to wirtualne zloto prawdziwa uzytecznosc bedzie na tej pierwszej ETH, mozna by sie lapac jeszcze za machine to machine platnosci ( IOTA ) ale to jesczcze niepewna piesn przyszlosci.

Powiązane: Bitcoin

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki