Kredyt Inkaso ocenia, że uprawnienia Best w ramach nadzoru korporacyjnego są respektowane

2019-01-28 11:44
publikacja
2019-01-28 11:44
NBP

Zarząd Kredyt Inkaso ocenia, że opinie sformułowane przez Best w stosunku do spółki są bezpodstawne, a uprawnienia Best w ramach nadzoru korporacyjnego są w pełni respektowane - podał Kredyt Inkaso w komunikacie prasowym.

"Zarząd Kredyt Inkaso pragnie odnieść się do twierdzeń i ocen sformułowanych w opinii Best, które zdaniem zarządu Kredyt Inkaso są niezasadne i nieobiektywne. W ocenie zarządu, bezpodstawne tezy Best sformułowane w informacji prasowej związane są z licznymi pozwami skierowanymi przez Best przeciwko Kredyt Inkaso, w tym jak należy przypuszczać najnowszym pozwem, o którym Best poinformował raportem bieżącym 9 stycznia 2019 r." - napisano.

Kredyt Inkaso poinformował m.in., że przestrzega obowiązujących przepisów i regulacji dotyczących sprawozdawczości finansowej, jak również wywiązuje się z obowiązków raportowych spółek publicznych.

"W ocenie zarządu Kredyt Inkaso również uprawnienia Best w ramach nadzoru korporacyjnego są w pełni respektowane" - podała spółka.

W ubiegłym tygodniu Best, który kontroluje 33,14 proc. kapitału zakładowego Kredyt Inkaso, informował, że ma wątpliwości co do transparentności działań zarządu Kredyt Inkaso i chce lepszego nadzoru nad spółką.

9 stycznia Best informował o złożeniu pozwu przeciwko spółce Kredyt Inkaso, jej dwóm byłym członkom zarządu oraz przeciwko spółce Grant Thorton Frąckowiak o zapłatę solidarnie 51,8 mln zł wraz z odsetkami. (PAP Biznes)

pel/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Tanie konto osobiste z kontem oszczędnościowym.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki