Jerzy Karney nowym prezesem PBG

2019-11-18 07:30
publikacja
2019-11-18 07:30

Rada nadzorcza PBG powołała do zarządu Jerzego Karneya i powierzyła mu funkcję prezesa. Na stanowisko członka zarządu powołany został Michał Maćkowiak - poinformowała spółka w komunikacie. Na stanowisku wiceprezesa pozostał Dariusz Szymański.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Ze składu zarządu został odwołany Mariusz Łożyński, który pełnił funcję wiceprezesa.

Po zmianach, w zarządzie PBG zasiadają: Jerzy Karney, Dariusz Szymański oraz Michał Maćkowiak.

Spółka podała, że Jerzy Karney zawodowo był związany m. in. z Bankiem Pekao, Raiffeisenem, Polskim Bankiem Rozwoju czy TU PZU. Pełnił m. in. funkcję wiceprezesa funduszu inwestycyjnego Maggelan Pro-equity Fund I oraz funkcję prezesa spółki Hawe.

W sierpniu PBG informowało, że zmarł Jerzy Wiśniewski - główny akcjonariusz grupy PBG, prezes PBG i Rafako. Kandydaturę prezesa zgłosiła Małgorzata Wiśniewska, która w wyniku spadku stała się głównym akcjonariuszem spółki.

"Dotychczasowa wizja założyciela PBG i byłego Prezesa Jerzego Wiśniewskiego powinna być kontynuowana. Aby to było możliwe, najpilniejszego działania ze strony zarządu spółki wymaga uzgodnienie porozumienia z obligatariuszami oraz doprowadzenie do realizacji opóźnionych dezinwestycji. To jest kluczowe w perspektywie krótkoterminowej" - poinformował w komunikacie prasowym prezes Jerzy Karney.

"To również powinno ochronić wartość aktywa strategicznego, jakim jest należący do spółki pakiet akcji Rafako. W dłuższej perspektywie realizacja strategii Grupy PBG powinna umożliwić wzrost wartości tego aktywa, czego oczekują zarówno wierzyciele PBG, jak i akcjonariusze Rafako" - dodał. (PAP Biznes)

sar/

Źródło:PAP Biznes
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki