Janusz Korwin-Mikke: Ujednolicanie podatków to jest faszyzm

Parę dni temu przeczytałem słowa pana profesora Thomasa Sowella: Dawniej ludzie nie znali ekonomii i wygadywali straszne głupoty. Obecnie mamy dużo świetnie wykształconych ekonomistów, którzy wygadują straszne głupoty - w rozmowie z Bankier.tv stwierdza Janusz Korwin-Mikke.

Polityka podatkowa powinna polegać na wolnej konkurencji między państwami. Ludzie mając otwarte granice mogą uciekać z jednego kraju do drugiego i to zmusi państwa do obniżania podatków. Natomiast ujednolicanie podatków to jest faszyzm - ocenia rozmówca. 

JKM


Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 4 ~StanRS

To jest faszyzm, rasizm, homofobia i antysemityzm!

! Odpowiedz
1 9 ~plazowicz

Uniwersytety są pełne wysokokształconych idiotów. To zdanie, które powtarza też Buffett.

! Odpowiedz
2 6 ~bookbis

niestety i tu masz racje jestem wykształcona i stałam sie idiota bo w tym panstwie postanowiłam prowadzic DG, jestem strasznym idiota ,ze nie zaczełam jej prowadzic w anglii czy chocby czechach byłoby mi taniej i lzej urzedniczo oraz zdrowiej- bez stresu

! Odpowiedz
7 1 ~autor

Najczęściej tak mówią ci "mondrzy" ludzie po podstawówce. Z zazdrości.

! Odpowiedz
0 1 ~plazowicz odpowiada ~bookbis

To niedokładnie o takich "idiotów" chodzi. Chodzi o pięknoduchów, nieskażonych znajomością realiów życia i zdrowym rozsądkiem, zasiadającyh pod jakimś szklanym kloszem, snujących teorie na podstawie wyuczonych z podręczników akademickich bzdur powtarzanych przez pokolenia, reagujących na każdy nowy nurt/odkrycie niczym zamach na siebie (a w zasadzie swój pierdzistołek). Ludzi kierujących się w życiu ideologiami zamiast twardymi faktami...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

 • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

  Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.