REKLAMA

Innova Capital sprzedała 27 proc. akcji Wirtualnej Polski

2016-12-01 10:33
publikacja
2016-12-01 10:33

Fundusz private equity Innova Capital sprzedał 27 proc. akcji Wirtualnej Polski Holding po 50 zł za jedną akcję - poinformował fundusz w czwartkowym komunikacie.

Innova Capital podała, że Jacek Świderski, Michał Brański i Krzysztof Sierota, przedsiębiorcy posiadający pakiet kontrolny Wirtualnej Polski, uczestniczyli w transakcji odkupu akcji od Innova Capital zwiększając swoje zaangażowanie w spółce do poziomu powyżej 55 proc. głosów na WZ spółki.

Pozostałe akcje zostały sprzedane instytucjonalnym inwestorom publicznym w zakończonym w czwartek procesie budowy przyśpieszonej księgi popytu (ABB).

W środę spółka informowała, że European Media Holding i Jarosław Mikos chcą sprzedać do 27,18 proc. akcji Wirtualnej Polski w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu, w ofercie prywatnej.

Cena sprzedaży została ustalona na 50 zł za papier.

W ramach transakcji miało zostać sprzedanych 7.793.229 akcji stanowiących 27,18 proc. kapitału zakładowego i uprawniających do 19,51 proc. głosów na walnym zgromadzeniu.

Role globalnych koordynatorów w ofercie pełnili Pekao Investment Banking, UniCredit Bank AG, Oddział w Londynie oraz Ipopema Securities. Współprowadzącym księgę popytu jest mBank.

W 2014 r. fundusz Innova Capital sfinansował zakup Wirtualnej Polski od Orange Polska i połączenie jej z Grupą o2. Celem transakcji o wartości 375 mln zł było skonsolidowanie rynku internetowego w Polsce i wprowadzenie grupy w segment e-commerce. (PAP)

seb/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki