ITD: po Warszawie jeżdżą niesprawne autobusy

Większość autobusów miejskich w Warszawie oraz prawie wszystkie autobusy podmiejskie, które zostały skontrolowane, były niesprawne technicznie - poinformował p.o. Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvin Gajadhur. Za "zatrważające" wyniki kontroli uznał szef MiB Andrzej Adamczyk.

ITD: po Warszawie jeżdżą niesprawne autobusy
ITD: po Warszawie jeżdżą niesprawne autobusy (fot. Andrzej Bogacz / FORUM)

"W środę sprawdziliśmy 14 autobusów miejskich, niestety w 9 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne i pojazdy zostały wycofane z ruchu. W czwartek sprawdziliśmy 14 pojazdów komunikacji podmiejskiej, w 12 przypadkach zostały zatrzymane dowody rejestracyjne, a 10 pojazdów wycofaliśmy z ruchu" - podkreślił na piątkowej na konferencji prasowej Gajadhur.

Kontrole zostały przeprowadzone przez inspektorów transportu drogowego za pomocą jedynej w Polsce mobilnej stacji kontroli pojazdów. "To jest stacja, która rozkłada się w ciągu kilku minut i ze 100 proc. pewnością można stwierdzić, jakie usterki ma pojazd. Na pewno dużo łatwiej jest te usterki stwierdzić niż w takich tradycyjnych kontrolach" - tłumaczył Gajadhur.

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk, obecny na konferencji prasowej, ocenił, że wyniki kontroli są "zatrważające". "Świadczą o tym, że ci którzy zarządzają dzisiaj transportem miejskim oraz ci, którzy są właścicielami firm w transporcie pozamiejskim, powinni zastanowić się nad tym, czy właściwie wykonują swoje obowiązki, czy rzeczywistość nie odbiegła od nich zbyt dalece, co powoduje, że pasażerowie, tychże autobusów narażeni są na niebezpieczeństwo" - podkreślił minister.

Adamczyk zapowiedział także, że GITD będzie prowadziła kontrole pojazdów w innych miastach, przy użyciu mobilnej stacji kontroli pojazdów, będą też kontrolowane autobusy w ruchu podmiejskim. "Chcemy doprowadzić do tego, żeby sprawne, techniczne pojazdy woziły pasażerów w ruchu miejskim i pozamiejskim" - zaznaczył. (PAP)

ksi/ par/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~heh

To będzie afera. Prezydent Warszawy zamiast obniżyć i powrócić do starych cen biletów wzięła na koryto i podwyżki dla urzędników. Przecież autobusy jeszcze jeżdżą.

! Odpowiedz
0 0 ~shalom

Od dawna , jak pięć lat temu autobus MZK przytarł samochód na rondzie to policjant wysłuchał kontrolera nadzoru ruchu MZK a mnie kazał odejść wymierzając mandat prowadząemu samochód osobowy .

! Odpowiedz
0 0 ~kraken

Niesprawny autobus -> nie jeździ
sprawny autobus -> wszystko działa bez zarzutu
zły stan techniczny -> autobus jeździ, ale nie tak jak należy
Ktoś chyba musi poprawić parę sformułowań zawartych w artykule

! Odpowiedz
0 4 ~KOLA

No to ceny biletów w górę )

! Odpowiedz
1 4 ~jo44

logo nieprzypadkowe, co nie ? hgw chce na miasto wysłać wiecej mannów i merolli bo w szwabii się fabryki duszą ..

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 2,6% IX 2019
PKB rdr 4,4% II kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,2% VIII 2019
Przeciętne wynagrodzenie 5 125,26 zł VIII 2019
Produkcja przemysłowa rdr 5,6% IX 2019

Znajdź profil