"GW": Marek Chrzanowski kłamał ws. korupcji

O szczegółach aktu oskarżenia przeciw b. szefowi Komisji Nadzoru Finansowego Markowi Chrzanowskiemu pisze czwartkowa "Gazeta Wyborcza". Według gazety Chrzanowskiemu oprócz nagrania rozmowy z Leszkiem Czarneckim zaszkodziło badanie wariografem.

(fot. Szymon Łaszewski / Puls Biznesu)
"Marek Chrzanowski, b. szef KNF, kłamał, gdy mówił, że nie składał korupcyjnej propozycji bankierowi Leszkowi Czarneckiemu. Wykazało to m.in. badanie wariografem" - informuje dziennik, powołując się na stwierdzenia z aktu oskarżenia przygotowanego przez katowicki wydział zamiejscowy Prokuratury Krajowej

"GW" przypomina, że śledczy zarzucili byłemu szefowi Komisji Nadzoru Finansowego przekroczenie uprawnień i działania na szkodę interesu publicznego państwa w celu osiągnięcia korzyści osobistej. Zwraca uwagę, że prokuratorzy "nie dali odpowiedzi na jedno z najważniejszych pytań: Chrzanowski, który karierę zawdzięcza PiS i protekcji prezesa NBP Adama Glapińskiego, działał sam, w grupie czy na zlecenie?".

"Korupcyjna rozmowa odbyła się pod koniec marca 2018 r. Czarnecki nagrał spotkanie z szefem KNF, ale na taśmie nie ma zasadniczego fragmentu. Gdy Chrzanowski określa kwotę łapówki, nie mówi tego, lecz na kartce zapisuje: +1 proc.+. Potem kartkę niszczy" - przypomina dziennik.

Według gazety, Chrzanowski, który nie kwestionował treści rozmowy, ale tłumaczył, że nie popełnił przestępstwa i nie było żadnego zapisu o jednym procencie, nie przeszedł pozytywnie badania wariografem w tej sprawie.

ago/ aj/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 7 cyrk_na_wiejskiej

Ciekawe kto za tym wszystkim stoi? Bo coś czuję, że zamieszanych może być znaczenieeee więcej.

! Odpowiedz
0 35 mateuszkaczmarek

Badanie wariografem powinno być na porządku dziennym.

! Odpowiedz
2 91 tulipanywzakopanem

I właśnie dlatego nie powinno się specjalnie nakręcać przed wyrokami. Ile pomyji wylano na LC?

! Odpowiedz
6 14 jarekzbyszek

Prawdziwa PISowska face. Prawdę powie jak się pomyli.

! Odpowiedz
7 18 mith21

W PiS wszyscy kłamią. To fakt.

! Odpowiedz
19 10 cwany_lis

Wierzyc wyborczej .... bezcenne !

! Odpowiedz
4 15 psokal odpowiada cwany_lis

I to się nazywa totalna opozycja. Odrzucenie informacji o skorumpowanym szefie KNF tylko dlatego że napisała to nielubiana gazeta.

! Odpowiedz
36 20 grzegorzkubik

Wyborcza to cudna gazetka. Pisze takie prawdy, że spadła jej sprzedaż. Przypominam, że akcje Getin Noble latają po ok 30 groszy. Leszek Czarnecki za swoje machloje powinien siedzieć w więzieniu. Ciążą na nim poliso-lokaty i inne tzw. zyskowne inwestycje. Jego banki to prawie Amber Gold. Afera w KNF była nagłośniona przez niego by stworzyć narrację, że państwo polskie zniszczyło mu biznes. Taa dziwnie uwzięli się na jego cudowne banki ale jakoś np. na mBank się nie uwzięli. Bank którego akcje latają za blisko 400 zł. Rynek inwestycyjny ocenił Czarneckiego. Po nagłośnienie afery jego spółki leciały w dół przez dwa tygodnie i tak naprawdę do dziś się z tego nie odbił. Dziwne. Czemu GW nie kupiła jego akcji? Taki uczciwy i cudowny biznesmen. Czarnecki udowodnił Polakom, że nie jest uczciwy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 29 heldbaum

I juz wiemy co trolina ma w skrypcie:
- dyskredytacja zrodla,
- atak na poszkodowanego.

Ziobrowska prokuratura oskarza Marka, to tez wina GW?

! Odpowiedz
1 6 sammler

Ale co ma w tym przypadku Wyborcza to rzeczy? Też uważam, że to rak na rynku prasy (zrezygnowałem z abonamentu po roku - który notabene kupiłem właśnie "w nagrodę" za ujawnienie tej afery), ale dyskutujmy o faktach. Czy uznajesz, że pytanie o to, kto - ewentualnie - powodował Chrzanowskim jest bezzasadne? Bo moim zdaniem to pytanie kluczowe. Wiele rzeczy wskazuje na to, że prawnik polecany przez Chrzanowskiego to wcale nie jego "znajomy", ergo: to nie on miał odnieść korzyść z tej propozycji.

Wysłaniem aktu oskarżenia prokuratura daje sygnał, że wyjaśniła sprawę. Moim - a widzę, że nie tylko moim - zdecydowanie tego nie zrobiła. To będzie kozioł ofiarny. Jak Rywin.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil