Czerwono na otwarciu. WIG20 najniżej od listopada

2013-02-21 10:02
publikacja
2013-02-21 10:02
Po spadku o ponad 1% WIG20 znalazł się na wysokości 2418 punktów, czyli najniżej od rozpoczęcia rajdu św. Mikołaja. Reakcja GPW to w znacznej mierze pochodna wydarzeń na zachodnich rynkach finansowych.

Zaczęło się w Ameryce, gdzie na rynek wypłynął protokół z ostatniego posiedzenia władz Rezerwy Federalnej. Inwestorzy zinterpretowali jego zapisy jako sugestię, iż Fed ograniczy zakupy obligacji (QE), które obecnie nabywa za ok. 85 mld USD miesięcznie.Te spekulacje przestraszyły nowojorskich inwestorów i doprowadziły do realizacji zysków z akcji. Nasdaq i S&P500 oddały po przeszło 1%. Jeszcze głębsze spadki odnotowano na otwarciu sesji w Europie. DAX i CAC40 zniżkowały po przeszło 1,5%, a mediolański MIBtel zniżkował o 2,3%.

Na tym tle jednoprocentowe spadek WIG20 nie robi większego wrażenia. Wyróżnikiem dzisiejszego poranka są jednak obroty, które po niespełna godzinie handlu są zdecydowanie wyższe niż w poprzednich dniach.

W gronie największych spółek najwięcej traciły walory Synthosu, Kernela i Bogdanki, które zniżkowały w granicach 3%. W całym WIG20 na plusie utrzymywały się jedynie notowania Pekao S.A. oraz Banku Handlowego.

Krzysztof Kolany
Bankier.pl
Źródło:

Do pobrania

wig20gif
Tematy

Firmy mogą zapłacić nawet 1 mln PLN kary

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~J 23
Przez piec lat jest czerwono.Zmienmy partie rzadzaca bedzie ZIELONO !!!!!!!
~neutralny
Piec lat rzadow - piec lat bessy.Bedzie zmiana partii rzadzacej bedzie HOSSA dlatego trzeba sie zastanowic przed kolejnymi wyborami na kogo glosowac.WSZYSTKO JASNE !!!!!!!!!!
jabu74_-_ekspert
zielona wyspa ! zafajdany sepleniaco-rerujacy poniemiecki rudzielec !

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki