CBA zatrzymało b. urzędniczkę MS Marzenę K.

CBA zatrzymało b. pracownicę resortu sprawiedliwości Marzenę K. Chodzi o sprawę dot. reprywatyzacji w Warszawie, śledztwo prowadzone jest przez CBA i prokuraturę regionalną we Wrocławiu.

CBA zatrzymało b. urzędniczkę MS Marzenę K.
CBA zatrzymało b. urzędniczkę MS Marzenę K. (fot. Krzysztof Żuczkowski / FORUM)

O zatrzymaniu Marzeny K. poinformował w czwartek PAP Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"Urzędniczkę Ministerstwa Sprawiedliwości zatrzymano w Warszawie w związku z jednym ze śledztw dotyczących reprywatyzacji. Zostanie przewieziona do Wrocławia" - podał Kaczorek. Poinformował też, że trwają czynności w warszawskim mieszkaniu Marzeny K.

"Oznacza to, że wrocławska prokuratura regionalna i CBA przeszła do kolejnego etapu śledztwa, ale nie mogę podać więcej szczegółów, ponieważ trwają czynności w tej sprawie" - powiedział PAP.

Wcześniej media pisały, że urzędniczka miała dostać w sumie 38,6 mln zł w ramach odszkodowań za sześć stołecznych nieruchomości, czego miała nie ujawnić w oświadczeniach majątkowych. Jest ona także jednym ze współwłaścicieli słynnej warszawskiej działki przy PKiN, pod dawnym adresem Chmielna 70, wokół której rozpoczęła się afera reprywatyzacyjna w stolicy.

W środę prokurator krajowy Bogdan Święczkowski poinformował, że w kraju prowadzonych jest ok. 100 postępowań dotyczących reprywatyzacji. Na początku września na polecenie ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry powołano trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz zespół koordynacyjny w Prokuraturze Krajowej.

Według danych przedstawionych przez Prokuraturę Krajową zespół wrocławski prowadzi obecnie 13 śledztw, które dotyczą nieruchomości znajdujących się przy 56 stołecznych ulicach - w części przypadków chodzi o kilka nieruchomości przy jednej ulicy - oraz jednej nieruchomości z Zakopanego.

Ponadto w regionie warszawskim toczy się 41 postępowań, a kolejne 28 ma zostać podjętych po przeglądzie spraw wcześniej umorzonych lub tych, w których odmówiono śledztwa.

We wrześniu urzędniczka, która jest współwłaścicielką działki pod dawnym adresem Chmielna 70, została uznana za winną naruszenia obowiązków członka korpusu Służby Cywilnej przez złożenie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych. Komisja dyscyplinarna wymierzyła jej karę obniżenia stopnia służbowego Służby Cywilnej. Jeszcze w kwietniu urzędniczka została odwołana z funkcji pełnomocnika ds. równego traktowania w zatrudnieniu i przeciwdziałania mobbingowi. Kilka dni później została zdymisjonowana z funkcji naczelnika wydziału ds. pokrzywdzonych przestępstwem i promocji mediacji i przeniesiona na niższe stanowisko głównego specjalisty w wydziale skarg i wniosków w MS. We wrześniu poinformowano, że zrezygnowała z pracy w resorcie i nie wykonuje już żadnych obowiązków służbowych.

W Warszawie w związku z sprawa Chmielnej 70 i reprywatyzacji zlikwidowano Biuro Gospodarki Nieruchomościami w ratuszu. Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dyscyplinarnie zwolniła urzędników, którzy zajmowali się reprywatyzacją działki przy Chmielnej 70. Odwołani zostali też wiceprezydent Jarosław Jóźwiak, któremu podlegało Biuro Gospodarki Nieruchomościami oraz wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza.(PAP)

ago/ malk/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 1 ~mark

Dobrze ze sprawe przeniesiono do Wroclawia bo wiadomo,ze Warszawa to jedna patologia.

! Odpowiedz
0 0 ~jur

O ile wiem skupowanie roszczeń od byłych właścicieli było dozwolone prawem. Jedyne za co będzie ją można skazać to poświadczenie nieprawdy w oświadczeniu majątkowym, a za to wielkiej kary nie dostanie.

! Odpowiedz
0 2 ~Piotr

A gdzie są trole PONowoczesni? Nie ujadają w tym wątku na PiSiaków? Hmm.

! Odpowiedz
0 0 ~cccc

Nie lubię PIS ale złodziej jeszcze bardziej.

! Odpowiedz
0 2 ~Fiona

dr Kruk krukowi oka nie wykole
Czyim ona była słupem?

! Odpowiedz
0 0 ~Piotr

Bandy Tuska. Się jeszcze pytasz?

! Odpowiedz
0 8 ~obserwator

zablokować jej wszystkie rachunki bankowe i mienie na kwotę 39 milionów zł plus odsetki ustawowe,niech ogłasza upadłość konsumencka i idzie pod most albo udowodnić udział w wyłudzeniach w zorganizowanej grupie przestępczej i niech kraty ja otaczają.

! Odpowiedz
0 10 ~bandit

taki ssssssyyyyyyyyfffffffffffff jest w całej Polsce. Łapać i oby zamy, a maki "reprywatyzować" na rzecz państwa i osób które oniosły szkodę. BRAWO PISIORY!!!!!!!!!!!

! Odpowiedz
1 9 ~miro

skonczyła sie ochrona ryzej mafii

! Odpowiedz
0 13 ~JOJO

Warszawa szabrem stała i stoi!!!

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 4,4% I 2020
PKB rdr 3,1% IV kw. 2019
Stopa bezrobocia 5,5% I 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 282,8 zł I 2020
Produkcja przemysłowa rdr 1,1% I 2020

Znajdź profil