REKLAMA

Apple blokuje zagranicznych bukmacherów w Polsce

2016-11-17 12:00
publikacja
2016-11-17 12:00

Z polskiego sklepu Apple Store zniknęły aplikacje największych zagranicznych bukmacherów, z których korzystanie w naszym kraju jest zabronione. Wszystko wskazuje na to, że jest to pierwszy krok w stronę blokady oferty nielegalnych w Polsce serwisów.

fot. Edgar Su / / FORUM

Od kilku lat na polskim rynku mogą działać wyłącznie podmioty, które uzyskały stosowną licencję od ministra finansów. Aby ją otrzymać, należy posiadać w Polsce oddział albo ustanowić przedstawicielstwo. Obecnie legalnymi bukmacherami w naszym kraju są: STS, E-Fortuna, Totolotek, E-toto, Milenium i forBET.

Nielegalne jest natomiast korzystanie z usług takich firm jak: bwin, Betclic, bet365, Expekt czy Unibet - i to właśnie aplikacje powyższych bukmacherów postanowił usunąć ze swojej oferty Apple.

Choć do serwisów wciąż można zalogować się poprzez tradycyjną stronę internetową, to jest to pierwszy krok do planowanego przez rząd zablokowania dostępu do oferty nielegalnych zakładów bukmacherskich. Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy o grach hazardowych ma powstać specjalny Rejestr Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą.

Dostawca internetu będzie zobowiązany w ciągu 48 godzin od umieszczenia strony w rejestrze do zablokowania strony. Po wpisaniu zakazanego adresu, odbiorcy ukaże się stosowny komunikat o blokadzie z odnośnikiem do „rejestru stron zakazanych”, a także do stron, które działają legalnie.

Według projektu budżetu na 2017 rok, dzięki nowej ustawie, dochody z podatku od hazardu mają wzrosnąć o 123,6 proc.

Bukmacherka i poker – jakie zmiany czekają graczy

Bukmacherka i poker – jakie zmiany czekają graczy

Nowelizacja ustaw o grach hazardowych wzbudza wiele kontrowersji, a także wprowadza kilka dużych zmian dla zwolenników pokera, zakładów bukmacherskich, a także na rynku jednorękich bandytów. Jakie zmiany wprowadzi ustawa?

SK

Źródło:
Tematy
Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Kupuj taniej wszystko, czego potrzebujesz z pożyczką bez prowizji. RRSO 12,08%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
~Gracz
Wśród legalnych jest jeszcze LV BET...
~Znawca
Niech zaczną płacić podatki w Polsce to wrócą. Niektórzy bukmacherzy blokują VPN, bo w normalnych krajach musza płacić podatki i licencje jak Dania, Włochy, Niemcy.
~serdeczny
co to znaczy blokują VPN ? przecież firma bukmacherska nie zatrudnia ciecia, który przeszukiwałby setki milionów adresów IP z poszczególnych krajów w celu analizy "kto skąd sie łączy?". VPN dziala na takiej zasadzie, że wpuszcza stronę internetową "w maliny" i daje stronie do zrozumienia, ze łączy co to znaczy blokują VPN ? przecież firma bukmacherska nie zatrudnia ciecia, który przeszukiwałby setki milionów adresów IP z poszczególnych krajów w celu analizy "kto skąd sie łączy?". VPN dziala na takiej zasadzie, że wpuszcza stronę internetową "w maliny" i daje stronie do zrozumienia, ze łączy sie z IP z innego kraju. W Polsce Unibet bedzie zakazany i strona nie bedzie łączyła IP z Polski, ale jeśli dzieki VPN zmylisz stronę Unibet łącząc sie z IP z Anglii to już nikt tego nie zweryfikuje. Co to za bzdury o blokowaniu VPN ? Buk nie wie czy Ty się łaczysz z legalnego operatora z przedmieść Londynu z sieci VPN. Buk nie ma możliwości aby ustalić takie fakty.
~UK
Już to widzę...blokada Bet365 na wszystkich komputerach na terytorium Polski!
Śmiech to zdrowie.
Przy okazji pytanie ,czy Karjakin pokona Carlsena w meczu o tytuł szachowego mistrza świata?
Aktualny kurs z Bet365 :
Carlsen 1.44
remis 3.75
Karjakin 6.50
Stawką jest tytuł ,dużo dolarów i prezent dla
Już to widzę...blokada Bet365 na wszystkich komputerach na terytorium Polski!
Śmiech to zdrowie.
Przy okazji pytanie ,czy Karjakin pokona Carlsena w meczu o tytuł szachowego mistrza świata?
Aktualny kurs z Bet365 :
Carlsen 1.44
remis 3.75
Karjakin 6.50
Stawką jest tytuł ,dużo dolarów i prezent dla Putina czyli prymat umysłu rosyjskiego nad resztą świata.
~obserwator
ci których Apple zablokował to też są legalni bukmacherzy,ponieważ są zarejestrowani w UE i działają na zasadzie przepływu świadczenia usług wlasnie w UE. Mając firmę zarejestrowaną w 1-nym z krajów UE mają prawo świadczyć usługi w pozostałych 27 krajach UE w tym POL. 6 bukmacherów na rynku to żadna konkurencja ci których Apple zablokował to też są legalni bukmacherzy,ponieważ są zarejestrowani w UE i działają na zasadzie przepływu świadczenia usług wlasnie w UE. Mając firmę zarejestrowaną w 1-nym z krajów UE mają prawo świadczyć usługi w pozostałych 27 krajach UE w tym POL. 6 bukmacherów na rynku to żadna konkurencja doliczając tych internetowych mamy około 100ki i w tym przypadku można mówic o konkurencyjności.

Powiązane: Apple

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki