REKLAMA

Alma wprowadza model "kliknij i odbierz"

2015-11-27 03:58
publikacja
2015-11-27 03:58

Sieć delikatesów Alma chce rozkręcić e-sprzedaż i będzie dostarczać jedzenie do maszyn rozstawionych na stacjach benzynowych.

/ fot. Pawel Krzywicki / FORUM
W porze obiadowej zamawiasz zakupy spożywcze w internecie, a w drodze z pracy odbierasz je z automatu na stacji benzynowej — na takiej zasadzie będzie funkcjonowała nowa usługa giełdowej sieci delikatesów Alma, która rozpoczęła dostawy do maszyn, rozstawionych przez firmę Coolmat na stacjach Statoil.
— Zaczynamy od 5 coolomatów. Wybraliśmy miejsca przy trasach przelotowych i wyjazdowych z miasta, by klientom łatwo było odbierać zakupy np. w drodze z pracy. Na zachodzie Europy, szczególnie w Wielkiej Brytanii, to usługa, która bardzo szybko zyskuje na popularności. Mamy nadzieję, że w Polsce będzie podobnie — mówi Jacek Sobczyk, dyrektor operacyjny Alma Market.

Dla Almy to już drugie podejście do projektu „kliknij i odbierz”. Wcześniej, w połowie roku, testowo ruszył coolomat w Poznaniu, do którego Alma dostarczała towary, ale cały projekt działał pod szyldem Merlin Food. Ze współpracy z Merlinem, należącym do giełdowej Czerwonej Torebki i wystawionym na sprzedaż, nic jednak nie wyszło. Teraz ma być inaczej.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu"

Źródło:
Tematy
Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Otwórz konto dla firm i zyskaj do 1100 zł premii!

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~Free
A ja klikałam 20 lat w Almie,za 1400zł. Teraz już nie klikam...
~Almatur
Ja już kiedyś kliknąłem w Almę-po 32,000 zł.Teraz jest już inaczej.Dzisiaj mogę odebrać po 7,50 zł.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki