Akcje: Relatywnie słabiej niż na Zachodzie
WIG20 wrócił dziś do zakresu zeszłotygodniowej konsolidacji nad poziomem 1200 pkt. Czarna świeca po luce w bessy obrazuje znaczne pogorszenie nastrojów, tym bardziej, że na innych rynkach doszło dziś do uspokojenia. U nas spadek sięgnął 1.9%, obroty wzrosły do 153 mln zł. Słabo wypadły akcje banków, m.in. BRE, PEO. Sektor ten stanowi ok. 40% składu indeksu. w20intra w20day
Rynki europejskie wciąż w uśpieniu. Niemiecki DAX wahał się dziś od 20-tu do 80-ciu punktów ponad barierą 3000 pkt., przekraczając przy tym wielokrotnie poziom wczorajszego zamknięcia. Po lepszych danych dot. rynku pracy w USA i po wyższym otwarciu amerykańskich giełd, Europa zaczęła powoli poprawiać swoje notowania. DAX rośnie w tej chwili o ok. 20 pkt., FTSE o 5 pkt.
Podania o zasiłki dla bezrobotnych złożyło mniej osób niż wcześniej oczekiwano (360 vs 395 tys.), poziom inflacji nie był zaskoczeniem. To spowodowało poprawę nastrojów w USA. Indeksy odrabiają w tym momencie mniej więcej połowę wczorajszych strat (DJIA +65 pkt., Nasdaq Comp. +6 pkt.). W późniejszej części sesji opublikowany zostanie jeszcze wskaźnik Philadelphia FED.




















































