REKLAMA

28-latek miał zarobić na giełdzie kryptowalut, a stracił 50 tys. zł

2021-10-12 12:58
publikacja
2021-10-12 12:58
28-latek miał zarobić na giełdzie kryptowalut, a stracił 50 tys. zł
28-latek miał zarobić na giełdzie kryptowalut, a stracił 50 tys. zł
/ Pexels

28-latek z powiatu lidzbarskiego zainwestował pieniądze na giełdzie internetowej i został oszukany. Mężczyzna wpłacił łącznie 50 tys. zł, których już nie odzyskał. Sprawą zajmuje się sopocka policja

Jak powiedziała PAP oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, w weekend do sopockich policjantów zgłosił się 28-latek z powiatu lidzbarskiego, który powiadomił, że został oszukany na 50 tys. zł podczas inwestowania w kryptowaluty na giełdzie.

"Pokrzywdzony na jednym z portali internetowych poznał mężczyznę, który pisał mu o szybkich zyskach podczas krótkich transakcji na giełdzie internetowej. Zachęcony opowieściami nowego znajomego, 28-latek dał się namówić na zainwestowanie przy jego pomocy pieniędzy na giełdzie, a następnie ściągnął wskazaną przez niego aplikację i założył konto na stronie internetowej giełdy" - dodała Rekowska.

Początkowo wszystko było w porządku - mężczyzna wpłacił pierwsze kilkaset i zyskał kilkadziesiąt złotych, które przelał na swoje konto bankowe.

Za drugim razem mieszkaniec 28-latek zainwestował na giełdzie kilka tysięcy złotych i w ciągu kolejnych tygodni zarobił na tym 8 tys. kryptowalut, ale jak się okazało, nie mógł już zrealizować przelewu na swoje konto bankowe.

By je rzekomo wypłacić, pokrzywdzony zgodnie z informacjami otrzymywanymi od serwisu giełdowego wpłacał na konto giełdowe kolejne tysiące złotych, m.in. podatków, marży albo trzykrotność nielegalnego depozytu konta.

Ponadto wysłał oszustom zdjęcia dokumentu tożsamości.

W ten sposób 28-latek przelał łącznie 50 tys. zł, których już nie odzyskał.

Gdy dowiedział się, że wobec strony internetowej tej giełdy jest wydane ostrzeżenie przez komisję finansową, zorientował się, że został oszukany, powiadomił sopockich funkcjonariuszy.

"Apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku i szczególną ostrożność przy inwestowaniu środków na giełdach internetowych, rynkach kryptowalut czy podczas zakupów akcji różnych firm za pośrednictwem fałszywych serwisów internetowych. Nie otwierajmy linków, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków" - tłumaczy sopocka funkcjonariuszka.

Policja przestrzega przed instalowaniem programów, za pomocą których oszuści przejmują kontrolę nad naszymi mobilnymi urządzeniami i ujawnianiem swoich danych osobowych oraz przekazywaniem kopii dokumentów tożsamości. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik

kszy/ lena/

Źródło:PAP
Tematy
Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź ile możesz zyskać z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
gacek78
To może info by się przydało , która to giełda
wtomek
"Gdy dowiedział się, że wobec strony internetowej tej giełdy jest wydane ostrzeżenie przez komisję finansow" - To jakaś paranoja. Zamiast zablokować -ostrzegają ...to tylko w Polsce.
zzibi2
28 latek i 50 tys.? na biednego nie trafiło..
szybki zysk = STRATA (99%)
rekin1986
Ja jak miałem 28 lat to miałem odłożone 100 tys zł a 50 tys jak miałem 24 lata tyle , że zarabiać zacząłem już jak miałem 16 lat na praktykach zawodowych w zawodówce jak miałem praktyki

Więc zdziwienie , że ktoś ma 50 tys w więku 28 lat mnie wcale nie dziwi , nie każdy jest na sponsoringu rodziców
Ja jak miałem 28 lat to miałem odłożone 100 tys zł a 50 tys jak miałem 24 lata tyle , że zarabiać zacząłem już jak miałem 16 lat na praktykach zawodowych w zawodówce jak miałem praktyki

Więc zdziwienie , że ktoś ma 50 tys w więku 28 lat mnie wcale nie dziwi , nie każdy jest na sponsoringu rodziców do 30 bez własnych dochodów
newsman
janusz /ek / biznesu 28 letni a smieja sie ze starych dziadow ktorzy ny ich sprzedali razem ztymi ich smartkami ze smartfonem snapdragon 888

Powiązane: Kryptowaluty

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki