mLegitymacja dostępna dla użytkowników iPhone’ów

Studenci i uczniowie używający iPhone’ów mogą skorzystać z mLegitymacji. Usługa została wprowadzona na systemy IOS. 

mLegitymacja dostępna na IOS
mLegitymacja dostępna na IOS (Ministerstwo Cyfryzacji)

Nowa aktualizacja aplikacji mObywatel pozwoli użytkownikom iPhone’ów na korzystanie z mLegitymacji. Mobilny dokument zawiera wszystkie informacje, które znaleźć można w tradycyjnej papierowej wersji. Na podstawie elektronicznej legitymacji uczniowie i studenci mogą korzystać z ulgowych cen biletów do kina, komunikacyjnych oraz pozostałych zniżek.

Prawie 4 tys. szkół przystąpiło do programu mLegitymacji, wynikało z informacji podanych przez Ministerstwo Cyfryzacji w styczniu 2020 roku. MEN zachęca szkoły do wpisania i udostępnienia swoim podopiecznym mobilnej legitymacji. 

Nie wszystkie szkoły zgłosiły swoje placówki do elektronicznego systemu. Status można sprawdzić na stronie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Wraz z pierwszymi dniami lutego br. użytkownicy smartfonów z systemem IOS mogli zacząć korzystać z e-recept na swoich urządzeniach mobilnych. Coraz więcej dokumentów możemy mieć w wersji mobilnej, dzięki czemu coraz więcej spraw załatwimy online - bez wychodzenia z domu możemy rozliczyć PIT za 2019 rok

DF

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - Twój komentarz może być pierwszy.

Nowy komentarz

Anuluj
Polecane
Najnowsze
Popularne