REKLAMA

Ukraińcy w polskich landrynkach

2015-10-07 03:16
publikacja
2015-10-07 03:16

Cukierki Jardin Riche mają być przyprawione luksusem i wywołać mikrorewolucję na rynku. Polskim producentom słodyczy Sympatic niestraszny.

/ fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

Producentów słodyczy znad Wisły niepokoi każda wzmianka o ukraińskim konkurencie z apetytem na nasz rynek. Choć o jakości wyrobów ze Wschodu nie mają najwyższego mniemania, obawiają się ogromnej konkurencji cenowej (na Ukrainie koszty pracy są niższe, a  cukier tańszy), zwłaszcza w segmencie private label. Sympatic, polska spółka ukraińskich inwestorów, z ambicjami na miarę 100 mln zł przychodów rocznie, nie powinna im jednak zagrażać. Producent celuje w segment, którego w Polsce się nie docenia. W dodatku mierzy w wysoką półkę.

— Landrynki to kategoria zaniedbana, traktowana jak słodycze z półki ekonomicznej. Nie widać tu innowacji — tak jakby producenci uznali ją za nieciekawą i niewartą inwestycji. Niesłusznie. Chcemy wywołać mikrorewolucję — mówi Jędrzej Szynkarczuk, prezes firmy Sympatic, która ma zakład produkcyjny w świętokrzyskim Suchedniowie.

Czytaj więcej w dzisiejszym "Pulsie Biznesu".

Źródło:
Tematy
Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Załóż Konto Przekorzystne na selfie

Advertisement

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~bubufaka
Dobry interes to np. pralnia
~bubufaka
Ssijcie ukraińskie....landrynki
~landrynian
landryny sądobre ! jeccie landryny ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki