REKLAMA

Solorz: Cyfrowy Polsat podniesie ceny

2019-06-24 16:30
publikacja
2019-06-24 16:30

Cyfrowy Polsat ma jesienią podnieść ceny usług - wynika z wypowiedzi Zygmunta Solorza-Żaka opublikowanej na łamach Reutersa.

Cyfrowy Polsat ma jesienią podnieść ceny usług - wynika z wypowiedzi Zygmuta Solorza-Żaka opublikowanej na łamach Reutersa. / fot. Robert Gardzinski / FORUM

Podwyżka ma mieć związek z chęcią inwestycji. - Budowa wartości rynku jest kluczowa, zwłaszcza w związku z inwestycjami, jakie czekają branżę - powiedział Solorz, który jest głównym akcjonariuszem Cyfrowego Polsatu. W sprawie podwyżek odbyło się już spotkanie rady nadzorczej spółki z jej zarządem.

Plus z podwyżkami dołączy do Orange i Play

Przypomnijmy, że Cyfrowy Polsat kontroluje m.in. Polkomtela, czyli właściciela marki Plus. Warto dodać, że wcześniej podwyżki ogłaszali już Orange oraz Play, decyzja Cyfrowego Polsatu dotycząca zmiany cennika nie jest więc zaskoczeniem. W rozmowie z Reutersem Solorz narzekał m.in. na nowe przepisy, które uderzyły w rentowność operatorów telefonii komórkowych. Miliarder problem widzi także w rosnących cenach prądu, które windują koszty.

Kolejne podwyżki ogłaszane przez operatorów to sygnał sporych zmian na rynku. Wcześniej mówiło się nawet o wojnie cenowej, która ciążyła operatorom. Ci jednak chcieli zaciągnąć do siebie jak najwięcej klientów, by nie wypaść z rynku. Teraz wydaje się jednak, że topór wojenny został zakopany. - Był czas, gdy wszyscy obniżali ceny, teraz trend się zmienił. Dotyczy to wszystkich, także nas - skwitował Solorz. 

Hossa na telekomach

Wyższe ceny to ból głowy dla klientów, którzy będą musieli głębiej sięgnąć do kieszeni podczas płacenia za usługi telekomunikacyjne. Zupełnie inne nastroje panują zaś wśród inwestorów. Już podwyżki u Play'a i Orange zostały przyjęte jako zwiastun zakończenia wojny i szansa na zwiększenie wpływów przez operatorów. Przez ostatnie trzy miesiące wartość branżowego indeksu WIG-Telekomunikacja wzrosła aż o 26,2 proc., co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem na GPW. Telekomom ustępują pod tym względem nawet producenci gier.

Solorz: Cyfrowy Polsat podniesie ceny / Bankier.pl

Sam Cyfrowy Polsat rośnie dziś na GPW o blisko 2 proc. W trakcie sesji za akcje spółki płacono rekordowe 31,7 zł, zaś wycena całego Cyfrowego po raz pierwszy w historii przekroczyła 20 mld zł. Licząc od początku roku wartość spółki wzrosła już o blisko 35 proc.

Adam Torchała

Źródło:
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (11)

dodaj komentarz
jes
Tak PiS wprowadza ukryte podatki. Wszystko zdrożeje ale Pinokio będzie przedstawiał słupki, że podatki maleją.
wry
solorzu, gdzie są pieniądze ze sprzedaży ERY i dywidenda z ERY?
Chodzi o grube miliardy, których brakuje w bilansach.
marianpazdzioch
Ceny telekomunikacji/internetu są dziś tak niskie, często wręcz prawie zerowe, że nie rozumiem jak to w ogóle im się opłaca. Niemniej jednak szkoda, że to się kończy.
adamp222666
10 Pln x 10 mln abonentów = 100 mln Pln
20 Pln x 10 mln abonentów = 200 mln
antek10
Polsat to juz prwie TVP. Cenzura była widoczna w Kabaretach w niedziele w Zielonej Górze. Proba ocieplenia wizerunku ksieży była widoczna. Wyszło słabo. Niech sobie podnoszą ceny, ludzie zrezygnują.
logiczny
Dla mnie bez sensu wiązać się umową na 24-29-36 mc-y u jednego operatora z tych "dużych", gdy są operatorzy tzw. wirtualni, którzy oferują lepsze warunki chociażby umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia (i.e 2 numery telefonu - 45zł - wszystko nielimitowane i 30GB internetu / numer),Dla mnie bez sensu wiązać się umową na 24-29-36 mc-y u jednego operatora z tych "dużych", gdy są operatorzy tzw. wirtualni, którzy oferują lepsze warunki chociażby umowę na czas nieokreślony z miesięcznym okresem wypowiedzenia (i.e 2 numery telefonu - 45zł - wszystko nielimitowane i 30GB internetu / numer), a smartfon i tak w 90% przypadków opłaca się kupić osobie indywidualnej w sklepie.
artur17
Skończy się tak, że stracą klientów.
skasowane_konto
lte pięknie wygląda na reklamie a w rzeczywistości prędkość niższa niż nawet możliwości przestarzałej pierwszej generacji 3G
open_mind
Solorz-filantrop? Wywiad Karoliny Szostak hitem internetu

https://film.interia.pl/telewizja/news-solorz-filantrop-wywiad-karoliny-szostak-hitem-internetu,nId,1820352
jendreka
Była wojna cenowa teraz bedzie jakościowa. Klient chętnie zapłaci więcej ale za lepszy towar. Dzisiaj telekomy lecą w kulki, oferują wspaniały Internet ale tylko w reklamie. Ja też dałem się nabrać na ltl z plusa, teraz przeklinam, że zmieniłem operatora. Ale tak to jest jak się człowiek skusi na parę groszy. Tak Była wojna cenowa teraz bedzie jakościowa. Klient chętnie zapłaci więcej ale za lepszy towar. Dzisiaj telekomy lecą w kulki, oferują wspaniały Internet ale tylko w reklamie. Ja też dałem się nabrać na ltl z plusa, teraz przeklinam, że zmieniłem operatora. Ale tak to jest jak się człowiek skusi na parę groszy. Tak więc wojna bedzie dalej tylko jakość inna.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki