Premier: Przyciągamy do Polski inwestorów. Im więcej miejsc pracy, tym więcej Polacy mogą zarabiać

Przyciągamy do Polski inwestorów, bo im więcej miejsc pracy, tym więcej Polacy mogą zarabiać; w czasach rządów PiS bezrobocie przestało być największym problemem polskiej gospodarki - mówił premier Mateusz Morawiecki w piątek podczas spotkania z mieszkańcami Świdnika (woj. lubelskie).

(fot. Andrzej Hulimka / FORUM)

Szef rządu mówił, że "niedługo będą podpisywane umowy, które będą wzmacniały ten potencjał lotniczy Świdnika: umowy na remonty Sokołów, to jest to na co Świdnik czeka".

"Chodzi o to, żeby jak najwięcej było pracy, dlatego przyciągamy inwestorów z całego świata, polskich, zagranicznych, im więcej jest pracy, tym więcej Polacy mogą zarabiać. Przecież właśnie w czasach PiS bezrobocie przestało być największym problemem Polski, polskiej gospodarki, polskiego społeczeństwa. Chcemy żeby bezrobocie dalej było jak najniższe" - podkreślił.

Premier zaznaczył jednocześnie, że "rozwój to też rozwój dróg". W tym kontekście wskazywał na program budowy dróg i program odtwarzania połączeń autobusowych, realizowany w Świdniku i jego okolicach. "Tu widać jak w soczewce, jak rząd PiS działa dla ludzi" - podkreślił.

Morawiecki wskazał też, że "nasz fundusz dróg samorządowych jest 10 razy większy niż w czasach naszych poprzedników; 6 mld zł przeznaczyliśmy w tym roku, a w czasach naszych poprzedników średniorocznie 600 mln zł mniej więcej".

Premier tłumaczył jednocześnie, że tak duże środki na ten cel "wyrwaliśmy mafiom VAT-owskim, przestępcom podatkowym". 

autor: Rafał Białkowski, Zbigniew Kopeć

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 shadow_xx

Mam propozycję dla PIS - niech zlikwidują zwrot podatku VAT. Nie będzie wyłudzeń, a PIS będzie mógł się chwalić jak to uszczelnił lukę VATowską. Do roboty pinokio!

! Odpowiedz
0 7 trooper

Jedno co siadło za PiS to wlasnie inwestycje. Biznes boi się twardej reki Ziobro i nieprzewidywalnosci decyzji. Wejdziesz w konflikt z koleżka pis to masz pozamiatane.poki co jeszcze sady maga cię bronić (choć potrwa to 3 lata) ale już niebawem i ta opcja się skończy

! Odpowiedz
2 12 mith21

PiS tak przyciąga inwestycje, że te aż spadły do najniższego poziomu od lat '90.

! Odpowiedz
1 9 marianpazdzioch

Szkoda tylko, że wraże dane eurostatu mówią coś dokładnie odwrotnego:

https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/dlugookresowe-spojrzenie-na-stope-inwestycji-w-polsce/

! Odpowiedz
3 11 histeryk

Odstraszacie od Polski inwestorów co potwierdzają dane liczbowe.

! Odpowiedz
8 11 trooper

Recepta na grube inwestycje:
1. Przyjęcie wspólnej waluty euro.
2. Przyjęcie języka angielskiego jako drugiego języka urzędowego Polski.

Język i waluta to dwie główne przyczyny omijania Polski jako równorzędnego partnera do prowadzenia biznesu. Stąd musimy konkurować niskimi pensjami.

! Odpowiedz
9 37 carlito1

JPK, Split payment, burdel w VAT. Wstrzymywanie zwrotów VAT, inwigilacja, kosmiczna biurokracja, Widzimisię urzędasów, nie pewność przepisów. kontrole, podwyższanie kar za byle co. tok myślenia urzędasa Przedsiębiorca=złodziej. wymuszanie ustawami rozwiązań które będą "lepsze dla przedsiębiorców" . wysokie podatki, co rusz ogranicza się możliwości wrzucenia jakiś rzeczy w koszty.... Próba stworzenia gospodarki centralnie sterowanej....

Nic tylko tutaj inwestować..... :/

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
8 35 search

To niech premier wyliczy ilu inwestorow przyciagnal wciągu 4 lat i ile inwestycji zrealizowal rzad,

! Odpowiedz
8 27 drabio

Przyciągnąć to można kozę na postrąku. Przedsiębiorcy to nie kozy i raczej ciągać się nie mają czasu - widać to po inwestycjach przez ostatnie 3 lata... Dlaczego w tym czasie nie "przyciągał"?

Kolejna obietnica podobna do mieszkania plus. Są mieszkania po 4 latach kilka mieszkań propagandowych dla telewizji no i plany i obietnice: przyciągniemy, zbudujemy...

Teraz zapewne przyciągnie podnosząc płacę minimalna, stawiając obostrzenia w zakresie podatków, no i wcześniej zwracając VAT.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
11 52 nostsherlock

Raczej odstraszacie, osobiście znam 4 firmy, które przeniosły działalność za granicę tylko dlatego, że marża na produktach jest niższa, niż VAT, którego urzędy skarbowe od 3 lat nie chcą zwrócić, pomimo prawomocnej decyzji sądów. W związku z czym działalność przeniosły za granicę, a w Polsce złożyły postępowanie restrukturyzacyjne tylko po to, żeby zamknąć działalność, jak tylko dostaną zaległy zwrot VAT'u sprzed 3 lat

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne