REKLAMA
WEBINAR

Polish Energy Partners potencjalnym partnerem CEZ-u?

2007-05-08 08:57
publikacja
2007-05-08 08:57
„Giełdowa spółka CEZ szykuje się do wielkiego projektu inwestycyjnego w Polsce, który zakłada budowę elektrowni wiatrowej. Czeski koncern nie posiada jednak odpowiedniego doświadczenia w tej dziedzinie. Idealnym partnerem mogłaby być więc firma Polish Energy Partners” – pisze dzisiejszy „Parkiet”.

„Szef czeskiego koncernu, Vladimir Cerny, nie może niestety odpowiedzieć na pytanie, czy CEZ rozpatruje PEP jako ewentualnego partnera do budowy farm wiatraków w Polsce. Anna Kwarcińska, wiceprezes PEP-u, tłumaczy natomiast, że warszawska spółka prowadzi negocjacje z wieloma partnerami w sprawie współpracy przy budowie farm, jednak nie zdradzi, z kim konkretnie toczą się rozmowy” – informuje gazeta.

Jak uważa analityk z BZ WBK, Paweł Puchalski, Czesi mogliby w PEP-ie znaleźć nie tylko partnera, ale również kolejny obiekt do przejęcia. – „Oczywiście CEZ-owi byłoby na rękę kupić PEP. Czesi nie mają doświadczenia w budowie elektrowni wiatrowych, a posiada je PEP. Byłby to więc dla czeskiego koncernu idealny biznes” – tłumaczy ekspert.

Z dużą rezerwą na ten temat wypowiadają się analitycy z Czech. – „To ciekawy pomysł, ale PEP nie ma jednego dominującego akcjonariusza i trudno byłoby wynegocjować jego zakup" – twierdzi Jan Procházka z biura Cyrrus.

Akcjonariusze PEP-u, którzy w większości to inwestorzy finansowi, mówią wprost: - „Wszystko, jak zwykle, jest kwestią ceny” – podaje „Parkier”.

Więcej na ten temat w gazecie „Parkiet”, w artykule Bartłomieja Mayera: „Koncern CEZ i Polish Energy Partners mogłyby stworzyć idealny związek”.

M.S.
Źródło:
Tematy
Potrzebujesz niezawodnego połączenia            z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Potrzebujesz niezawodnego połączenia z siecią? Sprawdź ofertę Plusa dla firm!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Czechy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki