REKLAMA

Pointpack nie planuje emisji akcji przy przeniesieniu notowań na główny parkiet GPW

2020-10-29 13:26
publikacja
2020-10-29 13:26
Pointpack nie planuje emisji akcji przy przeniesieniu notowań na główny parkiet GPW
Pointpack nie planuje emisji akcji przy przeniesieniu notowań na główny parkiet GPW
/ Pointpack

Pointpack obecnie nie planuje emisji akcji przy przeniesieniu notowań na główny parkiet GPW - poinformował PAP Biznes prezes spółki Marek Piosik. Zarząd ma nadzieję, że kwestię prospektu uda się domknąć w pierwszym półroczu 2021 r.

"Zarząd spółki dopiero podjął uchwałę o przeniesieniu notowań na rynek główny. Obecnie znajdujemy się na etapie wyboru doradców oraz domu maklerskiego. Mamy nadzieję, że przy współpracy ze sprawdzonymi partnerami uda nam się domknąć kwestię prospektu w pierwszym półroczu przyszłego roku. Na ten moment zamierzamy przenieść notowania spółki bez emisji" - poinformował prezes Piosik.

"Przejście spółki na główny parkiet GPW to naturalny ruch w kierunku jej dalszego rozwoju. Mamy sprawdzony biznes, odzwierciedleniem czego są nasi kolejni partnerzy biznesowi. Jesteśmy dla nich wiarygodni, co znajduje również potwierdzenie w odpowiednich liczbach, zawartych w naszych raportach okresowych" - dodał.

W czwartek Pointpack poinformował, że zarząd zdecydował o przeniesieniu notowań akcji spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW.

Jak podano, przeniesienie obejmie łącznie wszystkie 1.118.873 akcje spółki, tj. 510.000 akcji zwykłych na okaziciela serii A, 490.000 akcji zwykłych na okaziciela serii B oraz 118.873 akcje zwykłe na okaziciela serii C.

Obecnie kapitalizacja spółki wynosi ok. 72 mln zł.

Pointpack zadebiutował na rynku NewConnect w listopadzie 2018 r. Spółka oferuje rozwiązania IT i usługi serwisowe dla punktów nadawczo-odbiorczych.

W 2019 r. Pointpack miał 27 mln zł przychodów, w tym roku po trzech kwartałach - według szacunków spółki - miał 27,3 mln zł.

W sierpniu spółka podpisała umowy o współpracy z dwoma nowymi partnerami – DPD Polska oraz Philip Morris Polska Distribution. W październiku Pointpack rozpoczął współpracę z siecią sklepów Stokrotka oraz negocjacje umowy o współpracy z operatorem pocztowym dotyczące świadczenia obsługi przesyłek w sieci punktów nadawczo-odbiorczych. (PAP Biznes)

doa/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Sprawdź jak zyskać 300 zł z Kontem Jakie Chcę

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki