Kuczyński: Fed w pułapce rekordów

Szef amerykańskiego banku centralnego Jerome Powell chyba nie tego oczekiwał. Po jego wypowiedziach w amerykańskim Kongresie indeksy giełdowe w Stanach Zjednoczonych pobiły rekordy wszech czasów - Dow Jones przekroczył barierę 27 tys. pkt, a S&P500 wzbił się podczas sesji ponad poziom 3 tys. pkt.

Tymczasem amerykańska gospodarka, mimo że weszła w okres spowolnienia, nadal jest "na górce" - bezrobocie jest najniższe od pół wieku, a stopy procentowe - historycznie niskie. Czy amerykańska rezerwa nie przesadza z rozpalaniem oczekiwań na działania stymulacyjne? O tym rozmawiamy w podsumowaniu tygodnia na rynkach z analitykiem rynków finansowych Piotrem Kuczyńskim.

PS

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
1 1 xxpp

Bezsensowne analizy? Stawiam na mBank.

! Odpowiedz
0 15 infinum

Pan Piotr zdaje się nie dowierzać, że współczesne banki inwestycyjne to w większości syndykaty przestępcze, które handlują nie tylko narkotykami, ale i bronią. Najwyraźniej JP Morgan komuś podpadł i tym razem nie puścili im tego transportu bez kontroli.

! Odpowiedz
1 11 open_mind

Skorumpowany system nigdy nie stanie sam po stronie sprawiedliwości. On musi być usunięty.

! Odpowiedz
1 9 oorim

ale to spekulacja jest! skoro złoto w tym czasie znacząco nie tanieje (tylko trochę) to tylko górka na giełdzie, która wkrótce zostanie skorygowana... nie ma się z czego cieszyć...

! Odpowiedz
10 11 etaurus1747

I przed wyborami prezydenckimi u nich nie spadnie, nie ma bata
!!!

! Odpowiedz
13 14 prs

Te rekordy sa za Trumpa.
Warto odnotowac, po jego prezydenturze swiat moze byc zupelnie inny niz dotychczas..

! Odpowiedz
17 9 psokal

Tak, a Polska osiągnęła najwyższy wzrost gospodarczy w latach 1994-1996 za rządów SLD. Kto by dzisiaj pamiętał że to był efekt koniunktury i reform Solidarności po 1989...

! Odpowiedz
14 16 caesar_m odpowiada psokal

Wzrost był wynikiem przede wszystkim totalnej zapaści po tzw reformie Balcerowicza-Jaruzelskiego. Jak coś osiągnęło wartość zero to i o wzrost łatwiej. Ktoś kupił maszynę wartą powiedzmy 500tys za 1 tys (od likwidatora) i zamiast remontować okręty wyrabiał elementy do żyrandoli to był ł wzrost o miliony procent (ściśle nieskończony). Zarabiając na maszynie 1000 zł miesięcznie miał 2400% stopę zwrotu. A w stoczni ta sama maszyna "wyrabiając" 10 tys miała 120 tys zwrotu, czyli 24%. Odsetki Balcerowicza wynosiły 120% ( i więcej). Czyli opłacał się tylko drugi z modeli biznesowych . Efekt : mimo że produkcja spadła 10 razy na papierze był wzrost...

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
9 6 psokal odpowiada caesar_m

Aha. Więc skoro i komuniści, i Solidarność zrujnowały gospodarkę to komu zawdzięczamy to jak Polska się zmieniła przez ostatnie 30 lat?

! Odpowiedz
0 13 open_mind odpowiada psokal

Na pewno nie skorumpowanemu systemowi zachodniemu tylko normalnemu rozwojowi, i nie mają w tym zasługi politycy oni tylko utrudniają ten naturalny rozwój.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Wskaźniki makroekonomiczne

Inflacja rdr 3,4% IV 2020
PKB rdr 1,9% I kw. 2020
Stopa bezrobocia 5,8% IV 2020
Przeciętne wynagrodzenie 5 285,01 zł IV 2020
Produkcja przemysłowa rdr -24,6% IV 2020

Znajdź profil