REKLAMA

Ipopema Securites zaleca selektywne podejście do producentów gier w '22

2021-12-23 11:08
publikacja
2021-12-23 11:08
Ipopema Securites zaleca selektywne podejście do producentów gier w '22
Ipopema Securites zaleca selektywne podejście do producentów gier w '22
fot. Gorodenkoff / / Shutterstock

Analitycy Ipopema Securities, w raporcie z 8 grudnia, zalecają na przyszły rok selektywne inwestycje w akcje producentów gier. Zalecenie "kupuj" otrzymały PlayWay, Ten Square Games, Huuuge i 11 bit studios, a "sprzedaj" CD Projekt. Broker rekomenduje "trzymanie" akcji Creepy Jar i Ultimate Games.

Poniżej zestawienia aktualnych rekomendacji i cen docelowych Ipopema Securities dla producentów gier:

REKOMENDACJA CENA DOCELOWA
CD Projekt sprzedaj 120
PlayWay kupuj 505
Ten Square Games kupuj 460
Huuuge kupuj 44
11 bit studios kupuj 600
Creepy Jar trzymaj 830
Ultimate Games trzymaj 26

"Pozostajemy długoterminowo pozytywnie nastawieni do sektora, który prawdopodobnie nadal będzie korzystał z fundamentalnych trendów w preferencjach klientów, jednak zwracamy uwagę na średnioterminowe wyzwania dla branży, takie jak powolne przejście na następną generację konsol i zmiany w polityce prywatności dla urządzeń mobilnych" - napisano w raporcie.

W przyszłym roku analitycy spodziewają się kolejnych, powolnych aktualizacji nowych produkcji w segmencie premium oraz spowolnienia wzrostu u deweloperów mobilnych. Tę druga grupę obecnie postrzegają jako atrakcyjną inwestycyjnie raczej ze względu na niską wycenę niż wysokie dynamiki poprawy wyników.

"Na przyszły rok proponujemy bardziej selektywne podejście i preferowanie spółek o realistycznych oczekiwaniach w porównaniu z akcjami napędzanymi nadmiernie optymistycznymi scenariuszami" - napisano.

GRY PREMIUM

Autorzy raportu zwrócili uwagę, że 2021 był rokiem opóźnień w branży gier.

"Zgodnie z naszymi szacunkami średnia przerwa między premierami gier dla topowych deweloperów gier AAA wzrośnie do 4,4 roku w bieżącym cyklu produkcyjnym (wzrost z 2,6). Choć wpływ na produkcję nie był widoczny wśród polskich studiów ze względu na wczesne etapy rozwoju, może on uwidocznić się w późniejszym terminie" - napisali.

W kończącym się roku spowolniła również sprzedaż konsol, w tym urządzeń nowej generacji Sony i Microsoftu.

"Powolne przejście do nowej generacji prawdopodobnie zmniejszy średnioterminową bazę sprzętową, co stanowi ryzyko dla nadchodzących wielkości sprzedaży gier polskich producentów" - ocenili analitycy.

W obecnym, trudniejszym otoczeniu Ipopema woli stawiać na firmy, które są na późniejszym etapie produkcji swoich gier, co daje jasną podstawę do szacowania ich potencjału. Faworyzują ponadto podmioty ze zdywersyfikowanym portfelem produkcji.

"Wierzymy, że taka kombinacja jest ewidentnie prezentowana przez 11 bit studios i PlayWay, podczas gdy utrzymujemy negatywne nastawienie do CD Projekt ze względu na wciąż wczesne etapy produkcji 'Wiedźmina 4'" - napisali.

GRY MOBILNE

W 2021 roku wyceny rynkowe producentów gier mobilnych spadły: wskaźnik EV/EBITDA wynosi 11, znacznie poniżej poziomów odnotowanych na początku roku, czyli ok. 14. Zdaniem autorów raportu wpłynęły na to głównie dwa czynniki: ponowne otwarcie gospodarek, skutkujące spadkiem zaangażowania graczy oraz wprowadzenie nowych zasad prywatności na urządzeniach Apple.

"Czkawka popandemiczna wydaje się naszym zdaniem już odzwierciedlona w wynikach polskich spółek, podczas gdy szeroki rynek wraca na trajektorię oczekiwanego wzrostu wydatków użytkowników o 20 proc. rdr w 2021, według App Annie" - napisano w raporcie.

Analitycy spodziewają się, że do końca pierwszego półrocza 2022 roku ryzyko zwiazane z nową polityką prywatności Apple zacznie wygasać, a wyniki poprawią się w ujęciu rok do roku.

"Pozostajemy pozytywnie nastawieni do atrakcyjnie wycenianych Ten Square Games i Huuuge (2021 EV/EBITDA odpowiednio 10,2 i 5,4), ponieważ spodziewamy się, że obie spółki ustabilizują swoje wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach, przy czym pierwsza ze spółek ma na celu powrót na ścieżkę wzrostu, a druga skupia się na rentowności w nadchodzącym 2022" - czytamy w raporcie.

Autorami raportu są Michał Wojciechowski oraz Marcin Nowak.

Raport został opublikowany 8 grudnia o godz. 8.19.

Depesza jest skrótem rekomendacji. W załączniku znajduje się plik PDF z wymaganymi prawem informacjami. (PAP Biznes)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes

Do pobrania

41183782_Polish video game developers - Select to play - IPOPEMA 20211208 zastrzeżenia prawne (2).pdfpdf
Tematy
Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Zamów kartę flotową BP Komfort Prepaid i odbierz 200 zł w prezencie

Komentarze (1)

dodaj komentarz
pawel11a
Te rekomendacje to jakaś paranoja. Tzn. bardzo bym chciał, żeby TSG tak urosło, ale nie wydaje mi się, by to było prawdziwe. CDProject wydaje się mieć największą szansę na szybki marketingowy sukces (mają pozapowiadane premiery nexgenów na Q1 i Q2 2022 roku i pewnie też DLC jeszcze gdzieś za rogiem). Skąd więc to 120zł ??
Playway
Te rekomendacje to jakaś paranoja. Tzn. bardzo bym chciał, żeby TSG tak urosło, ale nie wydaje mi się, by to było prawdziwe. CDProject wydaje się mieć największą szansę na szybki marketingowy sukces (mają pozapowiadane premiery nexgenów na Q1 i Q2 2022 roku i pewnie też DLC jeszcze gdzieś za rogiem). Skąd więc to 120zł ??
Playway mimo zysków dzisiaj, wydaje się być ryzykownym zakupem, bo to obecnie producent spółek córek...
11bit może zaskoczyć wzrostem, bo szykują jakąś zapowiedź, ale to nie jest wzrost wynikający z zysków tylko zapowiedzi zysków...

Powiązane: Gry komputerowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki