REKLAMA

Główny akcjonariusz Selvity i Ryvu przekaże po 25 proc. swoich akcji na realizację programu motywacyjnego

2021-04-20 17:42
publikacja
2021-04-20 17:42
fot. Marek Wiśniewski / FORUM

Paweł Przewięźlikowski, główny akcjonariusz Selvity i Ryvu Therapeutics przekaże nieodpłatnie obu spółkom po 25 proc. swoich akcji na realizację programu motywacyjnego dla pracowników i współpracowników - poinformowały giełdowe firmy w komunikatach.

Spółki podały, że otrzymały od Pawła Przewięźlikowskiego list intencyjny, którego przedmiotem jest deklaracja nieodpłatnego przekazania części posiadanych przez niego akcji w celu ustanowienia programu motywacyjnego.

Paweł Przewięźlikowski ma obecnie 27,19 proc. udziałów w kapitale zakładowym obu spółek. Przewięźlikowski jest jednocześnie prezesem zarządu Ryvu Therapeutics i członkiem rady nadzorczej Selvity.

Program motywacyjny ma być realizowany w latach 2021-2024, a jego przedmiotem - w przypadku obu spółek - będzie po 1.247.720 akcji, będących własnością Przewięźlikowskiego.

Osoby uprawnione do udziału w programie nabędą akcje po preferencyjnej cenie zapewniającej pokrycie kosztów programu ponoszonych przez spółkę, ale nie wyższej niż 1 zł.

Osoby uprawnione będą zobowiązane do pozostawania w stosunku służbowym ze spółką oraz niezbywania przyznanych w ramach programu akcji w terminie nie krótszym niż 12 miesięcy i nie dłuższym niż 36 miesięcy od daty nabycia akcji.

Jak podano, w związku z nieodpłatnym przekazaniem akcji program nie będzie powodował rozwodnienia pozostałych akcjonariuszy.

Walne zgromadzenia spółek ws. programu motywacyjnego zostały zaplanowane na 17 maja. (PAP Biznes)

sar/ osz/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Kredyt balonowy jak abonament na samochód

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki